Závěrečná etapa Tour de Feminin startovala opět ve Varnsdorfu

13. 7. 2010 - Jan Louka, DiS.
V neděli 11. července měl 23. ročník mezinárodního cyklistického závodu TOUR DE FEMININ 2010 krátce před desátou hodinou start poslední etapy na varnsdorfském náměstí za přihlížení řady cyklistických nadšenců i mnoha diváků.

Závodnice se nejdříve krátce rozjížděly a připravovaly v ulicích kolem náměstí, poté ještě společně projely okruh centrem města a následoval ostrý start směrem na Dolní Podluží po ulicí Střední a Pražské. Za velkého vedra je čekala náročná etapa přes Jiřetín, Chřibskou, Jetřichovice, Českou Kamenici, Lísku zpět do Chřibské a odtud do Doubice přes Vápenku do Krásné Lípy. Okruh mezi Krásnou Lípou, Chřibskou, Doubicí pak ještě absolvovaly dvakrát. Místní kopečky peloton příliš neroztrhaly a v jeho závěsu etapu absolvovala řada vyznavačů kol nejen z Varnsdofu, ale celého regionu. Vychutnat si zdolávání kopcovité prémie závodnicemi v roli diváka pak například nad Vápenkou za Doubicí byl problém. Už hodinu před prvním průjezdem tam bylo v příjemném stínu lesa beznadějně obsazeno nejen okolními cyklistickými nadšenci a zvědavci, ale i zahraničními štáby a doprovody cyklistek hlavně z Německa a Holandska.

Letošnímu závodu zcela dominovala německá závodnice Trixi Worracková ze stáje MX2 Noris Cycling-Red Sun, která vyhrála všechny čtyři etapy. Druhá celkově skončila loňská vítězka Alexandra Burchenková (RUS) a třetí Sarah Düsterová (GER). Nejlepší česká závodnice Pavla Havlíková skončila na 31. místě.