Závěr sezony bez úspěchu

2. 5. 2009 - Jiří Sucharda
Basketbalový tým mužů Slovanu zajížděl k poslednímu zápasu sezony s jistotou pátého místa v tabulce a opět bez hlavních opor. Ze základní sestavy byl k dispozici pouze Novotný.

Odevzdaný zápas lze těžko komentovat. Počet nastřílených bodů pouze odráží nepřítomnost tradičních střelců, na které navázal se 14 body jen nejzkušenější hráč Vakulenko. S celkově špatnou neagresivní obranou a bezzubým útokem se Slovan svého soupeře posíleného třemi pendlujícími hráči držel jen v první půli. To se rozdíl pohyboval mezi 7 až 13 body. BK Slavoj Litoměřice - TJ Slovan Varnsdorf 92:47 (42:29). Body: Vakulenko 14 (1x3), Novotný a Šišulák 8, Beran 5 (1x3), Sucharda 4, Kesler a Eichler 3, Burik 2.
Dorostenci měli hrát doma závěrečný zápas nad-stavby s posledními Louny, ale soupeř se nedostavil, a tak bylo utkání kontumováno. V tabulce skončili o pouhý bod druzí za VSK Slavia Liberec a hřát je může snad trochu fakt, že dosáhli o patnáct bodů lepšího rozdílu skóre.
Starší minižáci odehráli druhý finálový turnaj své soutěže v Ústí nad Labem a oba zápasy prohráli. Ze-jména výsledek 84:3 (40:3) a výkon s domácím týmem byl pro trenéry těžko pochopitelný. S Litoměřicemi odešli poraženi 71:33 (25:27) a hra snesla přísnější měřítko jen v prvé půli. Pak už to bylo jako s Ústím - chyby, nedostatek bojovnosti, malá odvaha a zmar. Tři koše ve druhé půli proti menším hráčům hostí hovoří za vše. Ve zbývajícím zápase pak Ústí porazilo Litoměřice 60:43 a tam se v posledním finálovém turnaji rozhodne o konečném pořadí.