Žáci z Edisonky třikrát v republikovém finále

18. 6. 2012 - Jan Louka, DiS.
V květnu a červnu se žáci školy se zdarem zúčastnili několika sportovních akcí v rámci ČR.

Nejdříve to bylo republikové finále „Oranžový pětiboj“ v Třebíči, kde naše družstvo ze 7. a 8. tříd obsadilo v silné konkurenci 9. tříd páté místo. Soutěž byla dotovaná společností ČEZ a zúčastnilo se jí celkem 200 základních škol z celé ČR. Vynikající úspěch zaznamenala A. Hozmanová, která obsadila v kategorii starších žákyň 3. místo.
5. června mladší žáci odjeli na republikové finále „Poháru rozhlasu“ do Ústí nad Orlicí, kam postoupili z krajského kola v Bílině. I přes příšerné počasí vydali všechny své síly a obsadili vynikající 4. místo. T. Karvay navíc výkonem 539 cm vyhrál skok daleký. Starší žáci se na kraji umístili na pěkném 3. místě.
ZŠ Edisonova pořádala 29. května okresní kolo OVOV (odznak všestrannosti olympijských vítězů), kterého se zúčastnilo 11 družstev žáků ZŠ. Do finále v Litoměřicích 12. června postoupilo vítězné družstvo naší školy a obsadilo tam výborné 2. místo.
Všem sportovcům děkujeme za reprezentaci naší školy a města Varnsdorf. Velké poděkování patří i učitelkám, které žáky připravovaly na sportovní klání: Mgr. A. Vápeníkové a P. Lukešové. Poděkování patří také žákům a učitelkám I. stupně za 1. místo na Olympiádě ZŠ. Sportu zdar!