Výběr z cyklistických výsledků

30. 5. 2012 - Jan Louka, DiS.
Z množství cyklistických podniků, kterých se zúčastňují varnsdorfští jezdci je uveden stručný výběr těch úspěšných.

Na mistrovství ČR v maratonu - AUTHOR ŠELA MARATHON 2012 v Lipníku nad Bečvou - doufal J. Novota ve velký výsledek a ještě po 70 km průběžně vedl v kategorii M30+, takže si jel pro mistrovský trikot (na fotu jede druhý při závodu Po stopách Praotce Čecha, který vyhrál). Potkal jej však defekt a bylo po závodě i nadějích. V M30+ si J. Švorc vyjel 26. místo, v M40+ J. Mádl 36. a J. Dužár 40. pozici. Trať dlouhou 93 km dokončilo 548 cyklistů, celkově vyhrál J. Kulhavý před P. Boudným a J. Hruškou, všichni kategorie ELITE a v čase mezi 3:46 až 3:48 hod. Na kratší nemistrovské trati (58 km) skončil mezi juniory J. Švorc ml. 4., J. Kalivoda v kategorii Expert na 19. příčce. Také zde dojelo téměř 500 jezdců.
Druhý závod Haven Cupu se konal v Doksech jako XC Bílý kámen. Závod mužů ovládl M. Malík (průběžně je druhý), 4. skončil T. Podrazil a 28. V. Šimonek ml. Ve Veteránech 2 byl 6. V. Zemler a 8. V. Šimonek st. V kategorii Veteráni 3 si vybojoval 3. místo M. Spurný a po dvou závodech seriálu je šestý.
Cyklomaraton Tour 2012 měl na programu závod OkoloLiberce a v nabitém hlavním závodě se umístil jako 8. J. Strož a 10. M. Malík. V. Zemler v kategorii M40 přijel na 15. pozici. Závod dokončilo více jak 300 závodníků.
Dalším závodem Konrád Cupu byl Biketlon v Liberci a zaznamenal další dobré výsledky varnsdorfských cyklistů. Mezi muži dojel T. Podrazil na druhém místě (zvítězil J. Matoušek z Eleven TEAM Příchovice) a ve veteránech V. Zemler na čtvrtém. V celkovém pořadí po dvou akcích je T. Podrazil ve vedení a M. Malík je pátý.