Volejbalistky překvapily

10. 5. 2007 - Jan Louka, DiS.
Ženy Slovanu hrály v prvním jarním kole proti po podzimu prvnímu družstvu Torik Doksy (bývalá Loko Česká Lípa), které má ambice na postup do KP I.tř. a kde v jeho prostředí na podzim prohrály 3:2 a 3:0.

Naproti tomu domácí prochází generační obměnou, a tak se čekalo, že dvojzápas bude rychlou záležitostí. Naše ženy ale dokázaly hned v úvodním setu zvítězit 25:21. Pak se hosté zlepšili, objevili naši slabinu, a tak po setech 20:25, 14:25, 25:27 první utkání dotáhli k výhře. Před druhým zápasem proběhla velká taktická porada domácích a rozbor situace. Domácí ženy pak první set druhého utkání vyhrály hladce 25:16. V druhém se opět vrátily k chybám, a tak jej hosté získali poměrem 18:25. Potom již kralovaly na domácím kurtu ženy Slovanu a v dalších dvou setech "dovolily" soupeři udělat 8 a 16 bodů. Zajistily si tak první důležité body pro jarní část a snad i pro postup ze čtvrté příčky, na které byly po podzimu. SLOVAN Varnsdorf - TORIK Doksy 1:3 (25:21, 20:25, 14:25, 25:27) a 3:1 (25:16, 18:25, 25:8, 25:16). Také muži zahájili jarní část soutěže (byli po podzimu na 4. místě) a vyhráli doma s druhým týmem tabulky Sokolem Malá Skála dvakrát 3:1 (podzimní výsledky u soupeře 1:3, 3:2).