Varnsdorfští cyklisté jsou na roztrhání

4. 6. 2008 - Jiří Sucharda
Český pohár v XC měl 3. díl v Karlových Varech. Honza Strož měl, bohužel, defekt už ve druhém kole, Michal Malík dosáhl na velmi pěkné 35. místo.

V kategorii Masters (muži nad 30 let, kteří nechtějí jezdit ELITE kategorii) byl Jirka Švorc 7. a Honza Mádl vybojoval 9. místo. Smolař letošní sezony, Jirka Švorc ml., měl na průběžné 6. pozici těžký pád, závod přesto ještě dokončil a dojel na 12. pozici v žácích. Více na http://www.mtbs.cz/Kalendar/Vysledky/vysledky_cpxc0308_kvary080524.html

Tým BIGSHOCK-KOLOKRÁM závodil na ABB MTB Cupu, kde místní firma slavila 140. výročí vzniku a připravila závod na 54 km po Jizerkách. Jan Novota bohužel díky nedokonalému značení sjel z trati z 5. místa 10km před cílem, po návratu na trať ztratil 3 pozice a dojel tedy alespoň 8. celkově. Dále Jirka Dužár 65., Míra Vohnout 66., Milan Hozák 102. místo. Více podrobností na http://www.mtbs.cz/Kalendar/Vysledky/vysledky_cpxc0308_kvary080524.html

Konala se také Xterra (Český pohár v terénním triatlonu) v Praze ve Žlutých Lázních a tento závod byl rovněž i Mistrovstvím ČR akademiků. Tomáš Podrazil mezi nimi skončil 3. a Verča Koktová získala stříbrnou pozici. Kompletní výsledky na www.xterra.cz

Tým BIGSHOCK-KOLOKRÁM si jako další závod zvolil Jarní časovku v České Lípě, kterou pořádá místní policie. J. Novota vyhrál kategorii do 30 let, ale neměl vážnější soupeře. Početné zastoupení měli varnsdorfští veteráni, pořadatelé však nezvládli zajistit jejich kompletní výsledky, takže jisté je snad jen to, že v M40 vyhrál Milan Spurný a Jirka Dužár se dostal rovněž dost vysoko. http://www.clcyklo.kvalitne.cz/

Matěj Volf se zúčastnil Mistrovství UAC (Unie amatérských cyklistů) v časovce jednotlivců, kde vyhrál juniory. Druhý den pak na Mistrovství ČR amatérských cyklistů opět vyhrál svou kategorii. Velmi povedený víkend.

Na Bikeatlonu v Liberci se nejdříve jela časovka a podle jejích výsledků pak závodníci startovali na trať XC - cross country. Tomáš Podrazil tam byl 2. v mužích, Václav Zemler 3. ve veteránech a Veronika Koktová dojela 2. mezi ženami. Více http://bikeatlon.spinfit.cz/Bikeatlon2008.pdf

Další díl Pekla Severu se konal v Novém Boru. Výborně zajel Michal Malík, celkově 2., dále v kategorii mužů 9. Honza Strož, 27. Tomáš Burik. Mezi veterány 1 byl 39. Milan Hozák, mezi veteráni 2 se umístil jako 10. Venca Zemler, 11. Milan Spurný, 18. Martin Marzci, 19. Míra Vohnout, 32. Miloslav Král a 38. Venca Šimonek. Mezi veteráni 3 pak dojel 10. Pavel Retych, a 12. Jarda Juda. Výsledky zde: http://www.bikebase.cz/serialn.php?RESULTS&RACE&RACEID=841

Asi na nejmasovějším maratónu v ČR, Králi Šumavy, jeli kluci dlouhou trať 105 km a rozhodně nejlepší výsledek letošní sezony zajel Jirka Švorc, celkově 10. Honza Mádl si po dlouhé nemoci vedl taky výborně - 22. a v kategorii nad 40 let 2. místo. http://www.championchip.cz/cze/zobrazenisouboru.php?IdAkce=805311&Kategorie=105 Km

Honza Novota byl z částí týmu na silničním maratónu Sudety, který si získává čím dál větší popularitu. Jel jen krátkou trať 90 km (na dlouhé 170 km byla určitě větší konkurence), protože jej nyní čekají dva opravdu dlouhé závody, tak se chtěl "šetřit". Výsledek parádní, 5. celkově, 3. v kategorii. http://www.sportsoft.cz/vysledky/2008/vysl_20080531_sudetytour_abs_90.pdf