Varnsdorfští cyklisté dávají o sobě vědět

17. 5. 2009 - Jiří Sucharda
V Hluboké n. V. se jel první závod Cyklomaraton tour zařazený do Českého poháru v půlmaratonu a také do triatlonového poháru Xterra Czech Tour.

Na startu bylo kolem 400 závodníků včetně špičkových a mohli si vybrat trať dlouhou 52 km nebo poloviční. Nechyběli tam cyklisté z Varnsdorfu a jak se umístili? Na krátké trati byl Jirka Švorc ml. (15 let) celkově 11., ve své kategorii si dojel pro 3. místo. Na dlouhé trati si 16. místo připsal Jan Novota (28), ve své kategorii byl 8. a mezi „xterrákama“ bodoval za 3. místo. Povedlo se mu porazit i Honzu Kubíčka, dlouholetou xterráckou jedničku. Jelo se ovšem na kole a soupeř zase výrazně lépe běhá a plave. Na 53. pozici byl klasifikován Jiří Švorc (36), ve své kategorii pak 18. Jako 88. dojel Jan Mádl (45), v kategorii to byla 7. příčka. Méně početněji byl obsazen biatlon (časovka+ stíhačka) v Liberci. Tomáš Podrazil si vyjel 2. místo stejně jako Veronika Koktová mezi ženami. Václav Zemler vyhrál kategorii veteránů. ZdS