Tour de Zeleňák oslavil čtvrtstoletí

2. 10. 2009 - Jiří Sucharda
Vrchol podzimní části cyklistické sezony našeho regionu 25. ročník rumburského Tou de Zeleňák se jel ve velice drsném počasí,

převážně v dešti, kdy teplota klesla na patnáct stupňů. Zúčastnilo se jej i mnoho varnsdorfských cyklistů a z výsledkové listiny uvádíme dále umístění těch nejlepších. V absolutním pořadí vyhrál Jakub Svoboda (Kolokrám-Svijany) časem 1:24:47 před Mario Graffem (Bautzen) 1:24:53, Frankem Ziemannem (Collos) 1:24:55 a varnsdorfským Tomášem Podrazilem (bicyclecafe.cz) 1:25:46 hod. První dva jeli v kategorii MUŽI 39, třetí a čtvrtý v kategorii MUŽI 29. V ní dojel ještě třetí J. Novota, šestý J. Podrazil a dvanáctý V. Šimonek. Za zmínku stojí, že prvních deset v této kategorii dělil v cíli rozdíl pouhé minuty. Mezi MUŽI 39 se ve třetí desítce umístili A. Vohanka, J. Novák a M. Hozák. V MUŽÍCH 49 byl 5. M. Vohnout,10. V. Zemler, 11. M. Spurný a 19. J. Fabry. Kategorii MUŽI 59 vyhrál J. Peterka, 6. dojel J. Macan, 9. J. Juda a 11. J. Pospíchal. V MUŽÍCH nad 60 si 2. místo vyjel H. Michel a 8. J. Podlešák. Mezi ŽENAMI do 40 si 7. příčku vybojovala K. Hentschelová. Na trasu jednoho z největších cyklistických závodů amatérů v ČR dlouhou 56 km celým Šluknovským výběžkem se letos vydalo více jak tři stovky cyklistů a počasí jistě zapříčinilo, že jich nebylo jako obvykle kolem pětiset.