Sportovní střípky

20. 7. 2009 - Jan Louka, DiS.
Informace o sportovních událostech posledních týdnů.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ V BRANDÝSE
V polovině června hráli starší minižáci na posledním turnaji sezony v Brandýse n. L. za účasti 32 týmů (16 chlapeckých a 16 dívčích) z ČR, Maďarska, Estonska a Polska. Ze čtyř skupin postupovala první dvě družstva do druhé části turnaje, kde se bojovalo o 1. až 8. místo, ostatní hráli o 9. až 16. místo. V prvním zápase jsme narazili na silný domácí tým (6. na Přeboru republiky) a v dalších dvou jsme byli naopak úspěšnější my. Úvodním soupeřem ve finálové skupině byl druhý celek Přeboru NH Ostrava, s kterým šance na úspěch nebyla. Vítěz turnaje má vysoké, technicky vyspělé hráče se zkušenostmi z těžkých zápasů, což prokázali i ve finále se Slovankou. V dalším utkání s maďarským týmem rozhodl první poločas a naše neúspěšná střelba, v závěrečném s Plzní jsme stačili vzdorovat jen polovinu duelu. Výsledky našeho družstva ve skupině: Slovan Varnsdorf - BK Brandýs nad Labem 15:47 (6:22), - BC Orlová 90:30 (53:6), - BSK České Budějovice 41:18 (25:7). Finálová skupina: Slovan - NH Ostrava 24:57 (11:27). Zápas o 5. místo: Slovan - Univer KSE Kecskemet 25:33 (8:20). Zápas o 7. místo: Slovan - TJ Lokomotiva Plzeň 28:48 (22:23). Turnaj vyhrál tým NH Ostrava před celky Basket Slovanka, BC Vysočina a BK Brandýs. Slovan skončil mezi šestnácti zúčastněnými družstvy na osmém místě.
Ing. Novotný

VARNSDORFŠTÍ BIKEŘI SBÍRAJÍ ÚSPĚCHY
Další dva závody má za sebou seriál Peklo severu (Střekov Cup 2009, Fofr cup - malý Lužický cyklomaraton) a varnsdorfští borci si vedou skvěle. V kategorii kadetů D. Kubík prvně jmenovaný závod vyhrál, ve druhém dojel 4. a udržel si průběžné vedoucí postavení. Mezi muži zvítězil na Střekově trochu překvapivě J. Novota (po 5. místě na Králi Šumavy téměř měsíc nejezdil pro potíže s koleny) a 9. dojel V. Šimonek ml. Na Fofr cupu dominoval J. Strož, Novota skončil 4., J. Podrazil byl 5. a na Šimonka ml. zbylo 19. místo. V průběžném pořadí vede Novota před J. Podrazilem, Šimonek je čtvrtý. Ve veteránech II se umístil V. Šimonek st. na Střekově 14. a v dalším závodě bral 24. místo. Tam se lépe vedlo M. Spurnému, když si připsal body za 8. příčku. Průběžně je tento biker 5., M. Vohnout je 14., M. Král 19. a 23. je V. Šimonek. Mezi ženami jela V. Koktová pouze malý Lužický cyklomaraton, skončila 4., ale v celkové pořadí stále vede před K. Loubkovou.
Z dalších závodů stručně. Samuel XC triatlon ve Sloupu v Čechách - muži 20 - 39 let (0,6 km plavání, 28 km kolo, 8 km běh): 3. O. Švarc; - muži 40 a více let: 4. V. Zemler (oba Cyklorenova Cvikov); - open (bez plavání) 3. D. Kubík (M+S AUTO). XTERRA Praha - Hostivař (60 startujících): V. Zemler 4. ve své kategorii, celkově 33. pořadí. Krkonošský pohár v Jílemnici – muži ELITE (poměrně silná konkurence): 4. T. Podrazil (TJ Sokol Holé Vrchy).
ZdS

POHÁR ZŮSTAL DOMA
Plavecký bazén ožil VC Varnsdorfu v plavání. Zúčastnily se jí oddíly z Neratovic, Ústí nad Labem, Liberce, Rumburku, České Lípy a domácí TJ Slovan. Ten se musel obejít bez K. Špičkové, M. Švorce a L. Bendové, kteří startovali na MČR v Chomutově a Kopřivnici. Přesto domácí plavci zvládli závody velmi dobře a v celkovém hodnocení obsadili 1. místo před Rumburkem a Českou Lípou. Kvalitní výkony předvedli M. Šimák a M. Špička, kteří týden před VC plavali na MČR v Ostravě. Rozhodně nezklamali ani ti nejmenší, a to N. Damnitzová, P. David, a velkým příslibem se jeví i A. Koldová. Do slibné formy se opět vrací V. Pricl. Zbyněk Šimák

VÝSLEDKY DRUŽSTEV V TENISU
V sezoně 2009 nereprezentoval tenisový oddíl TJ Slovan v soutěžích jen tým seniorů, ale také družstva dospělých a po několikaleté přestávce i žáků. Smíšený tým dospělých v sestavě Zuzana Berková, Jitka Zapletalová, Andrej Zavadský, Roman Pavlíček, Jan Fischer, Michal Vnenk, Marcel Mládek vyhrál jednu ze šesti skupin přeboru bez porážky. Při baráži o 1. místo ale nešťastně prohrál s Frýdlantem 4:5, když pro nemoc chyběli klíčoví hráči Roman Pavlíček a Zuzana Berková. Další zápasy baráže pak vyhrál se Startem Liberec a Spartakem Děčín shodně 6:3. V družstvu je většina hráčů zaměstnaná mimo Varnsdorf, což komplikuje jeho přípravu. Výborné výkony podávala J. Zapletalová a Z. Berková. Velmi potěšil vzrůstající zájem o tenis mladého hráče M. Mládka, který v rozhodujícím zápase v Jiřetíně (Varnsdorf nastoupil bez Pavlíčka a Berkové) porazil Petra Havlíčka.
Družstvo žáků po mnoha letech obnovilo svoji činnost díky obětavcům Jitce Goldbrichtové a Rudovi Hofmanovi, kteří se o začínající adepty starají a dojíždějí pravidelně z České Lípy. Tým je sestaven z naprosto mladých tenistů, a vzhledem k tomu neměl šanci zvítězit. Je však třeba snahu ohodnotit a zároveň věřit, že se jedná o budoucnost mladých tenistů ve Varnsdorfu. Velmi perspektivně se jeví Katka Horáčková a Jan Jetýlek, o nadání mladičké Lucie Jetýlkové je nutno se také zmínit.
Ing. Jan Fischer

Hodnocení tenisové soutěže
Varnsdorfské mužstvo seniorů (nad 45 let) jako nováček soutěže nezklamalo a umístilo se na pěkném 5. místě, přičemž se bodově vyrovnalo LTC Děčín. Mělo však horší poměr vyhraných a prohraných setů. Příští rok máme o to větší motivaci dosáhnout ještě lepšího umístění. Všem hráčům patří dík za bojovnost a dosažené výsledky, ceníme si i přátelské atmosféry při fér hře i mimo ni. Konečné pořadí: 1. Jiskra V. Březno, 2. QUICK Stop Děčín, 3. Sokol Jalůvčí, 4. LTC Děčín, 5. MŽIK Varnsdorf, 6. Slovan Jiřetín p. J., 7. Canaba Děčín.
Milan Klusoň

Setkání se opět vydařilo
Ve Vilémově se uskutečnilo již 8. setkání bývalých fotbalových hráčů a činovníků klubů Šluknovského výběžku nad 60 let, kterého se zúčastnilo 81 členů. Někteří přijeli až z Písku nebo Plzně a mnozí i poprvé. Při dobrém moku a specialitách z udírny se vzpomínalo na dávná i nedávná léta a nechyběla ani sestava šestnácti varnsdorfských pamětníků (viz foto T. Fúska). K tanci i poslechu hrála malá kapela, všichni si také mohli zkusit kopnout penaltu na bývalé brankářské legendy regionu. Poté bylo k vidění mistrovské utkání KP, v němž domácí potvrdili svůj historický postup do divize a čas závěru vyvedené akce si mohl každý zvolit po svém až do pokročilejších večerních hodin.
ZdS

TURNAJ ÚČASTNÍKŮ LIGY
Při závěrečném setkání a předávání cen za uplynulý 3. ročník VBL proběhl jako již tradičně turnaj jeho hráčů. Někteří z nich při něm již víceméně myslí především na samotné vyhlášení než na bowling, a proto i výsledky nejsou adekvátní jejich umění. Přesto bylo k vidění i několik solidních náhozů. Nejvyrovnanější předvedl K. Sýkora a zaslouženě zvítězil (průměr 169 bodů). Druhé místo obsadil M. Flekna (168) a třetí J. Trojan (167). Nejvyšší nához předvedla slečna Mišková (198). Co lze konstatovat závěrem? Ať to padá!
R.P.

Olympiáda 1. - 5. ročníku ZŠ
Zakončena byla Olympiáda základních škol ve Varnsdorfu. Skládala ze čtyř disciplín, z atletiky, kopané, plavání a florbalu. V celkovém hodnocení dívek a chlapců se nakonec radovala ZŠ Edisonova. Další pořadí škol: 2. ZŠ Seifertova, 3. ZŠ Karlova, 4. ZŠ Bratislavská a 5. ZŠ náměstí. Je však nutné podotknout, že se plavání a florbalu nezúčastnila ZŠ náměstí, která by jistě dosáhla daleko lepšího umístění. Určitě se příští rok pokusí v této soutěži zvítězit. Ocenění patří všem, kteří zajišťovali jednotlivé soutěže a také místostarostovi Mgr. Petru Šmídovi, který přišel předat nejúspěšnějším ceny.