Silvestrovští běžci a cyklisté měli letos ideální podmínky

2. 1. 2013 - Jan Louka, DiS.
Po osmačtyřicáté se v silvestrovském dopoledni místní i ne-místní borci vydali závodit do varnsdorfských ulic, podporováni přihlížejícím publikem, starostou i oběma místostarosty města a osvědčenou moderátorskou dvojicí Zbyněk Šimák – Jaroslav Frolík.

Silvestrovský běh a vložené disciplíny

Letošní 48. ročník Silvestrovského běhu, který pořádaly Komise pro tělovýchovu a sport rady města Varnsdorfu ve spolupráci s oddílem atletiky TJ Slovan, proběhl za přejícího slunečného svitu, teploměr ukazoval několik stupňů nad nulou a nejbližší sněhová pokrývka byla někde na Jedlové. Detekční přístroje na alkohol byly zcizeny, nebyla hlášena žádná otrava metylalkoholem a všichni zbloudilí závodníci se nalezli. Ti pomalejší nechytili druhý dech, k jeho zajištění se povolala městská policie. V bězích se zaregistrovalo celkem 158 startujících a svoji zdatnost ve vložených disciplinách (hod válečkem žen, vrh kládou) si ověřilo 14 žen a 13 mužů. Pořadatelé budou u hodu žen možná muset pro příští ročník instalovat záchrannou vrhačskou síť, neboť jedna z házejících žen váleček včas nepustila. Ten vzápětí neletěl zrovna do vymezených míst, kde se pokusy měřily. V běhu na 5 km vytvořila Anežka Drahotová nový traťový rekord, který má hodnotu 20:22,8 min.

J. Skalická

Silvestrovský závod horských kol

V poslední den roku 2012 se jel 17. ročník této akce na zhruba 2,5 km dlouhém městském okruhu. Žáci, ženy a veteráni jej absolvovali třikrát, junioři a muži pak pětkrát.Zpestřením již tak vydařeného dopoledne byla účast historických kol, která prezentovali Milan Hrabal, Ondřej Louka, Jan Šišulák, Tomáš Hochman, Tomáš Havránek a Jitka Zeiselová. Poháry za celkové pořadí dlouhého závodu převzali Tomáš Podrazil, Honza Novota a Lukáš Petrásek. Závodů se zúčastnilo 49 cyklistů, kteří si užili příjemné počasí, skvělou diváckou kulisu a výbornou organizaci.

Sponzory byly město Varnsdorf, BigShock-Al Namura, Varnsdorfské uzeniny (Vohnout-Žítek).