Šestý ročník Bartys triatlonu proběhl za příznivého počasí

18. 7. 2011 - Jan Louka, DiS.
V neděli 17. července 2011 proběhl za nezvykle příznivého počasí na zrekonstruovaném varnsdorfském Mašíňáku již šestý ročník Bartys triatlonu.

Dopolední část vyplnila soutěž v dětské kategorii, dobu do startu dospělých závodníků pak vyplnil vložený plavecký závod pro mládež do 18 let.
Sportovní klání doplnila stánková nabídka - od občerstvení u Vohnouta přes potápěčské potřeby firmy Delphin Sub CZ či dětské hračky EPline až po možnost vyzkoušet obuv Nike.
text a foto Ivo Šafus

Varnsdorfský triatlon se skvělou kulisou
Téměř šedesátka jednotlivců a šestnáct štafet, to byla účast v hlavním závodu letošního VARNSDORFSKÉHO BARTYS TRIATLONU. Velký zájem tradičně přilákal hromadný start první disciplíny - plavání, pořadateli označené jako Kachní plavčo. Dva okruhy o celkové délce 500 m řádně rozdělili účastníky, a pak přišla na řadu cyklistická část v délce 15 km. Závěrečný běh (pojmenován jako Vaskův) dlouhý 4,5 km uzavíral vzrušující podívanou, která letos i díky dobrému počasí přílákala solidní diváckou kulisu. Hrdinou dne se nejspíše stal Michal Švorc, který vyhrál již dopoledne dětský závod mezi staršími žáky, dále vložený plavecký závod a odpoledne kraloval triatlonu v kategorii juniorů. V konečném pořadí skončil dokonce na skvělém 11. místě! Souhrnné výsledky lze najít na www.triatlonvdf.cz