S cyklistickými akcemi se roztrhl pytel

20. 5. 2008 - Jiří Sucharda
V první květnový den se jela věhlasná časovka na Jedlovou. Připomeňme, že trasa od hotelu Slovan až k restauraci Jedlová hora měří cca 3 km s vrcholovým bodem 774 m. n. m.

Ke zdolání byl i rekordní čas z roku 2005, který je 10:12 min.Varnsdorfských vyznavačů kol se horské MTB časovky zúčastnil solidní počet a zde jsou výsledky některých z nich: Starší chlapci: 1. Jiří Švorc, čas 15:29 min. Kadeti: 1. Matěj Volf, 13:39. Muži: 3. Tomáš Podrazil 12:04, 17. Ondra Švarc 13:50, 19. Jaroslav Novák, 14:22. Veteráni I: 25. Milan Hozák, 16:31. Veteráni II: 9. Milan Spurný, 14:13, 13. Miroslav Vohnout, 15:00, 14. Martin Marczi, 15:03, 27. Jiří Fabry, 17:27, 31. Václav Šimonek, 18:29, 32. Miloslav Král, 18:36. Veteráni III: 9. Jan Pospíchal, 18:38, 10. Pavel Retych, 19:57. Ženy: 6. Veronika Koktová, 19:17 min. Více informací lze nalézt na http://www.bikebase.cz/serialn.php?RESULTS&RACE&RACEID=821

Tým BIGSHOCK-KOLOKRÁM se zúčastnil závodu „PowerBar MTB Posázavím“, 50 km dlouhém maratónu v Mnichovicích za Prahou za účasti více jak 830 závodníků na startu, z nichž kolem 90 nedojelo. Skvěle závod odjel Jan Novota, který skončil 16., Jiří Švorc dojel 33. a Jiří Dužár na 145. místě.

Na akci Author Šela marathon 2008, největším MTB maratónu na Moravě zvolili někteří borci týmu dlouhou trať, jiní krátkou pro šetření se silami na další akce. Účast byla znovu kolem 800 závodících a výsledky varnsdorfských dobré. Kategorie Classic 92 km: 29. Jiří Švorc, 204. Jiří Dužár. Kategorie Junior 52 km: 5. Jan Novota.

Na Českém poháru XC (cross country) v Teplicích předvedl Honza Strož konečně výkon hodný jeho potenciálu. V předposledním kole ještě bojoval kolem 22. místa, pak trochu došly síly a propadl se na 35., ale i tak hodně dobrý výsledek. Michal Malík (oba KC KOOPERATIVA SG) zajel po nemoci rovněž slušně, byl 43. a Jirka Švorc (BIGSHOCK-KOLOKRÁM) v žácích 16.

Jel se opět mezinárodní MTB MARATHON MALEVIL CUP 2008 v Jablonném v Podještědí, velká mega akce. Na krátké trati (62 km) dojel 15. Michal Malík a 20. Jan Strož. Na dlouhé (102 km) došlapal Jan Novota 23., Jirka Švorc 65., Honza Mádl 105. a Jirka Dužár 164. Podrobnosti uvádí http://www.sportsoft.cz/event.aspx?sec=2&lng=cz

Mistrovství SAL (Severočeská amatérská liga) mělo na pořadu časovku a Matěj Volf se v kategorii juniorů umístil na 3. příčce.

Pro přátele kol je upozornění, že termín pořádání varnsdorfského triatlonu je původně neděle 20. července, ale jedná se ještě o možnosti přesunutí o den dříve s tím, že by se tato sportovně-kulturní akce konala v sobotních podvečerních hodinách s hudbou a promítáním fotek ze závodu.

A pro ty méně fyzicky zdatné směřuje první sdělení, že 7. ročník recesistického „KOLOBJEHU“ se bude konat v sobotu 26. července se startem v 16.00 hod. Pro každého zúčastněného bude grilovaná klobása „gratis“, všichni startující obdrží ceny, a jelikož se před rokem osvědčilo losování cen, bude tomu tak i letos. To znamená, že i poslední může vyhrát první cenu. „A vo tom to je“.