Po postupu v poháru vede Slovan i ČFL

7. 9. 2009 - Jiří Sucharda
SK Slovan Varnsdorf - Mladá Boleslav B 3 : 1 (1 : 1)

Ve varnsdorfské Kotlině byl k vidění opět další skvělý zápas a přičinily se o to znova oba týmy.  Domácím patřil úvod, šli do vedení, ale hosté se nedali a brzy srovnali stav. Pak byli nebezpeční a úvod druhé půle patřil jim. Tři rohy, nastřelená tyč - to byly velké hrozby pro Slovan. Po hodince hry však domácí nabrali znovu dech a zápas dovedli do vítězného konce a díky výhře České Lípy s Hlavicí se dostali do vedení ČFL.

Od úvodního hvizdu sudího  měl více práce hostující gólman Šeda, když musel postupně řešit nebezpečí z kopaček Jordáka, Hyky, Choda a Kotiše. Ve 31. fauloval ve vápně Janíček, viděl ŽK stejně jako protestující Opiela a kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil Josef Hyka. O tři minuty později byl srovnáno. Po nepřímém kopu a závaru se míč odrazil od tyče Macháčkovy brány a volný Řezníček míč dopravil do sítě. Diváci reklamovali postavení mimo hru, ale hlavní sudí dal na gesto svého asistenta.  Po změně stran hosté vyrukovali do boje odvážněji a byli lepší. V závaru v 52. pomohla Slovanu tyč a rezolutní odkop Hyky. Poté se stále více začali prosazovat varnsdorfští. Pěkná akce Jordáka s Kabelem ještě nepřinesla kýženou branku, ale v 65. se Jordák prodral k šestnáctce a přesou střelou dostal Varnsdorf do vedení 2:1. Pak vyslal dobrou střelu na Šedovu bránu Jakobovský, ale těsně minul. Šanci měl ještě Procházka, bylo to však na dlouhou nohu a gólman hostů si poradil. Tým Boleslavi se už na větší odpor nezmohl a závěr vyzněl pro Slovan. Procházka připravil v 80. šanci střídajícímu Formáčkovi, ten na míč na malém vápně ovšem nedosáhl. O chvíli později po přihrávce Jordáka pak mířil stejný hráč do obránce. Branka padla až v poslední minutě utkání. Ježdík z pravé strany propasíroval míč před bránu a sedm minut hrající kanonýr Grubhoffer skluzem zasunul míč za záda Šedy potřetí. Vcelku se dá konstatovat, že pozdější střídání domácích hráčů než u soupeře byla účinnější a přinesla své ovoce.

Branky 31. Hyka z PK, 65. Jordák, 89. Grubhoffer - 34. Řezníček. ŽK Křemen - Opiela, Janíček, Vorasický, Mrvík, Řezníček. 420 diváků. Poločas 1:1. Rozhodčí Moník.

VDF: Macháček - Hyka, Vavroušek, Stehlík, Křemen - Kabele (65. Formáček), Jakobovský, Kotiš (63. Ježdík) Jordák - J.Procházka (82. Grubhoffer), Chod. Trenér Zbyněk Busta.

MBB: Šeda - Vorasický, Janíček, Mrvík, Murárik (48.Sedláček) - Kysela (69. Kadlec), Svoboda, Opiela, Fabian - Řezníček, Vizingr (58. Synek). Trenér Josef Hloušek.