Plážový volejbal

5. 6. 2008 - Jiří Sucharda
TJ Slovan Varnsdorf, oddíl volejbalu uspořádal 31.5. a 1.6.2008 v rekreačním areálu Jiřetína pod Jedlovou již třetí ročník celorepublikového turnaje v plážovém volejbale.

Výsledek turnaje se sčítá spolu s dalšími turnaji, které se konají v Chomutově a Duchcově a vítěz, kromě finančního ohodnocení, získá postup do celorepublikového finále, které se koná 12.7.2008 v Brně. Tuto celorepublikovou akci sponzoruje Poštovní spořitelna a podle pořadí v každém turnaji vyplácí podle umístění tzv. Price money, když vítězná dvojice si rozdělí 3500,-Kč. Jak vše probíhalo?

S Poštovní spořitelnou do finále – Jiřetín pod Jedlovou 31.5.2008 – MUŽI
Do krásného sportovního areálu v Jiřetíně pod Jedlovou se sjelo celkem šest dvojic mužů a jedna dvojice juniorů, která hrála mimo soutěž. Měli jsme tedy celkem sedm dvojic a ty se utkaly systémem každý s každým na dva hrané sety. Junioři Pek a Smrčina se umístili na sedmém místě, když se jim nepodařilo zvítězit ani v jednom utkání. Šestou příčku obsadili sourozenci Vinklárkovi (Martin a Jaroslav ml.), ti zvítězili pouze nad juniory. Pátou příčku si zajistili Rőhrl a Kindermann poté, co porazili dvojice za nimi a remizovali s Krejčím a Karpíškem. „Bramborovou medaili“ vybojovali Pěkný a Kauer. Dokázali ve třech utkáních zvítězit a ve třech utkáních na své soupeře nestačili. Bronzovou příčku obsadili Krejčí a Karpíšek z Pernštejna za tři výhry, dvě remizy a pouze jedenkrát podlehli celkovým vítězům. Na druhém místě byla dvojice Kadreba a Opltem. Ta remizovala se třetí dvojicí ( Krejčí+Karpíšek) a podlehla celkově vítěznému páru Mooz, Jedlička. Turnaji přálo krásné letní „brazilské“ počasí a po celou dobu pořádání turnaje se skvěla nad hlavami hráčů modrá obloha.

S poštovní spořitelnou do finále – Jiřetín pod Jedlovou – 1.6.2008 – MIXY
Opět krásné počasí přivítalo v neděli, na Den dětí, v jiřetínském areálu zájemce o plážový volejbal. Tentokráte se měla utkat družstva složená z jednoho muže a jedné ženy. Nakonec se prezentovaly pouze čtyři dvojice, a tak se hrálo stejným systémem jako den předem. Každý s každým na dva hrané sety. Čtvrté místo v konečném, „zúčtování“ připadlo dvojici Martin Doležal a Nikola Justová ze Slovanu Varnsdorf. Třetí příčku vybojovala dvojice Petr Dopita st. a Alena Jindrová z TJ Rumburk. Těsně pod nejvyšším stupínkem zůstala dvojice Vašek Pek a Nikola Jindrová (Ervěnice+ TJ Rumburk). Nejlepe turnaj zvládli Dan Krejčí (Pernštejn) a Veronika Jindrová (TJ Rumburk ). Díky krásnému počasí byla všechna družstva velmi spokojena jak s organizacím, tak i s tím, že mají možnost si v blízkosti svého bydliště zahrát pěkný plážový volejbal. Litovalo se pouze toho, že se na tento turnaj nedostavilo více dvojic.

O víkendu v termínu 14. - 15.6. se uskuteční ve stejném areálu ještě dva turnaje. V sobotu 14.6. od 9,30 bude zahájen turnaj žen o body do celorepublikového finále a zároveň o Price money 10.000,- a v neděli 15.6. nastoupí v Jiřetíně pod Jedlovou opět mixy ( muž + žena ) a bude se bojovat o body do brněnského finále. Zájemci nejen z řad diváků, ale hlavně hráčů se mohou přihlásit u p. Damnitze na č. 604 748 413, e-mail:damnitz@centrum.cz nebo prostřednictvím volejbalových stránek http:slovanvdf.webpark.cz sekce beach, kde naleznete přihlášku i propozice.
Vedení turnaje i celého volejbalového oddílu pevně věří, že se podaří vybudovat plážové kurty i u nás ve Varnsdorfu a že v následujícím roce budeme moci přivítat krajský výkvět plážového volejbalu u nás u sportovní haly.