Plavci opět nezklamali a dali městu ke 140. výročí dárek

30. 6. 2008 - Jiří Sucharda
Dne 18. června se konaly v Ústí nad Labem Hry 1. Olympiády dětí a mládeže SŠ Ústeckého kraje.

Děčín zastupovali naši plavci z oddílu TJ Slovan Varnsdorf. Velmi dobrých výsledků dosáhla Kačka Buřičová, Michal Švorc ale úplně nejlepším článkem této výpravy byla Karolína Špičková, která ve svých disciplínách 200 polohový závod a 50 metrů kraul zvítězila a v dalších dvou disciplínách 50 znak a 50 prsa obsadila 2. místa.Těmito výsledky se stala zároveň nejlepší plavkyní olympiády a do Varnsdorfu si přivezla zlatý velký pohár.
Svěřenkyně Zbyňka Šimáka a Drahušky Chvojanové Karolína Špičková již v pátek odjížděla na MČR do Prostějova odkud přivezla tři tituly mistryně republiky a to na 50 VZ, 100 VZ, 100PZ a druhé místo za 200 VZ a místo třetí za 200 PZ. Další medaile ji těsně unikla na 100 metrů prsa, kde skončila na 4. místě. Tuto disciplínu si letos pouze vyzkoušela, ale je vidět,že i v ní specialistkám dokáže pěkně zatopit. Na mistrovství ČR se dále do Sokolova probojovala Lenka Bendová a Michal Švorc. Lence se tak jako v minulosti nedařilo ale přesto končila do desátého místa a Michal Švorc přivezl medaili a to stříbrnou za 100 m kraul. Na konci června se ještě v dorostencích na MČR do Zlína probojoval Martin Špička a Michal Šimák. Protože nám nyní končí sezona, chci touto cestou poděkovat všem našim sponzorům. Hlavním sponzorem pro letošní rok se stala Sparkasse Neugersdorf. Dalšími sponzory byl pan Martin Gerhát a firma GEZ, Klempířství pana Jaroslava Nováka a REGIA, a.s. Nemalou měrou nám pomáhají i granty města. Nemalou měrou se podílejí rodiče Karolíny Špičkové a rodiče Lenky a Míši Bendových.