Plavci na mistrovství nezklamali

14. 12. 2010 - Jan Louka, DiS.
Varnsdorf má další mistry republiky. Ve dnech 11.-12. 12. 2010 se konala MČR v plavání, a to kategorie 13letých v Prostějově a 14letých v Jihlavě.

Z našeho oddílu TJ Slovan Varnsdorf se do těchto soutěží probojovali celkem 3 plavci. Do Prostějova Míša Švorc a Lenka Bendová a do Jihlavy Karolína Špičková. Míšovi se podařilo poprvé získat titul MČR a to na trati 100 PZ (polohový závod) a 2. místo na 200 PZ. Sbírku medailí zkompletoval 3. místem na 100 VZ (volný způsob). Další umístění byla 2 x 6. místo 200 VZ a 50 VZ. Svá umístění podtrhl 7. místem na 100 Z (znak). Lenka Bendová zaplavala obsadila na 100 P (prsa) 19. místo a 200 P místo 15.
V Jihlavě plavala současná nejlepší plavkyně Varnsdorfu Karolína Špičková, která se stala trojnásobnou mistryní ČR. Zvítězila v disciplínách na 100 P, 100 PZ a 200 P. Dále do své sbírky přidala jedno 2. místo na 200 PZ a dvě třetí místa na 100 M (motýlek) a 50 VZ. Tím prokázala, že opravdu patří do užší špičky v ČR. Svěřenci Zbyňka Šimáka rozhodně tedy na MČR nezklamali.