Pět atletek na halových MCŘ

14. 4. 2011 - Jan Louka, DiS.
Halová sezona roku 2011 je pro varnsdorfskou atletiku mimořádná, neboť účast na Mistrovství České republiky si zajistilo pět dívek.

Obě naše chodkyně i vícebojařka měly navíc v Praze příležitost sledovat R. Šebrleho, který s úspěchem absolvoval kvalifi kaci na ME. V chůzi na 3000 m obsadily 7. místa Tereza Sladkovská časem 19:57,35 min. mezi žákyněmi a Marie Pásková za 20:55,92 min. mezi dorostenkami. Výkon Terezy s „osobákem“ 18:40 byl ovlivněn zánětem šlach, který přítomná lékařka diagnostikovala až po závodu.
V pětiboji juniorek nastoupila Eliška Křížová po přípravě spíše maturitní než sportovní a byla jedinou účastnicí z obou nejsevernějších krajů Čech! Přes zlepšení svého maxima ve vrhu koulí na 10,21 m a v běhu na 60 m př. za 9,96 s se pro slabé výkony ve skocích umístila 6. s 2810 body. Na MČR dorostu a juniorstva nás reprezentovala Daniela Forgáčová, která mezi dorostenkami běžela 3000 m v osobním rekordu 11:54,19 min. a vybojovala 4. místo. MČR staršího žactva v jablonecké hale bylo poslední mistrovskou soutěží. Markéta Váňová zde obsadila v rozběhu 2. místo. Čas 44,70 s jí nestačil na fi nále a ani osobní maximum by jej nezajistilo. Pro všechny byla atmosféra velkých závodů jistě povzbuzením a výzvou k další poctivé přípravě. Výsledky ukáže dráhová sezona. Trenéři děkují všem za snahu a bojovnost.