Peklo severu 2009 odjelo poslední závody sezony

1. 11. 2009 - Jiří Sucharda
V Oseku u Teplic a v České Kamenici byly poslední dva závody seriálu Peklo severu, kde nemohli chybět varnsdorfští cyklisté.

Na Krušnohorském maratonu MTB dojel mezi muži J. Novota 5. a V. Šimonek ml. na 11. místě. Ve veteránech II si ze tří zástupců našeho města nejlépe vedl M. Spurný, když skončil na stejné pozici. Finále letošního „pekla“ se jelo jako závod O pohár starosty města Česká Kamenice a zúčastnilo se jej podstatně více varnsdorfských cyklistů. Druhá místa mezi kadety a juniory brali D. Kubík a J. Kalivoda ml. V mužích si 3. příčku vybojoval J. Podrazil, 6. byl J. Novota, 7. J. Kalivoda a 13. pak V. Šimonek ml. Ve veteránech II byl M. Spurný 8., V. Šimonek st. 17. a o místo dál skončil M. Král. V kategorii žen si bronzovou pozici vyjela V. Koktová. A jak dopadli naši cyklisté v tomto seriálu devíti závodů celkově? V kadetech skončil 2. D. Kubík. Mezi juniory si stejné umístění vyjezdil J. Kalivoda ml. a 3. skončil M. Volf, byť odjel jen jeden závod. Nejúspěšněji si vedli muži. Celkové vítězství získal J. Novota před J. Podrazilem a 7. místo si zajistil V. Šimonek ml. V soutěži veteránů II zůstala „jen“ 4. pozice M. Spurnému, jako 16. je klasifikován M. Král, 18. M. Vohnout a 21. V. Šimonek st. U žen si konečné 3. místo pak připsala V. Koktová. Celkově lze umístění varnsdorfských cyklistů v namáhavém seriálu závodů jistě hodnotit kladně a nelze než jim popřát minimálně stejné úspěchy i v další sezoně.