Odjel se již VI. ročník SAMAT Tour

4. 10. 2009 - Jiří Sucharda
Tento cyklistický závod se konal poslední srpnovou sobotu v Jiřetíně p. J. Účast byla hojná a největší měrou se na ní podílely děti, pro které byl závod pořádán především.

Pod heslem „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!“ přijelo změřit síly a utužit fyzickou kondici 115 závodníků rozdělených do 3 kategorií. Největší počet byl v kategorii A, kde vyhrál V. Hofman v čase 2:19 min. Jako 2. dojel J. Merkout za 2:20 a 3. O. Danko v čase 2:36. V kategorii B díky velkému nasazení došlo k menší kolizi, která se ale obešla bez vážnějšího zranění. Vyhrál T. Tran časem 10:50 min., 2. skončil R. Tesař 10:51 a 3. L. Petrásek v čase 11:35. V kategorii C bylo díky snaze zvítězit mnoho technických potíží s koly (přetržený řetěz, proražené pneumatiky). I přes to se všichni dostali do cíle a zásluhou technického zázemí firmy Cyklosport Bartys byla jejich kola bezplatně opravena. Výsledky–ženy: 1. H. Pancová 19:25 min., 2. D. Škvorová 20:43, 3. V. Pavelčáková 23:34. Muži: 1. T. Podrazil 23:20: 76, 2. J. Podrazil 23:20:96, 3. D. Kubík 24:52. Díky moderátorovi V. Krupkovi byla během závodu příjemná atmosféra doprovázena ještě skvělým pohoštěním, které zajistila pořádající firma za pomoci firmy Cyklosport Bartys, Restaurace Galera a dalších přátel. Odměnou všem závodníkům byla za přispění sponzorů taška plná krásných cen. Úsměv na tváři nejmenších vyvolaly tři nádherné dorty z cukráren CAFÉ Dlask, cukrárna Merlin a cukrárna Venezia. K nim si ještě děti vylosovaly malé horské kolo a koloběžku. Ani dospělí neodešli s prázdnou. Pivo od firmy Josef Šusta, chlebíčky od Bistro Star, popelnice od firmy EKO Servis a zahradní nářadí od firmy Eurogreen v tombole závodníky potěšily. Každý, kdo si oblékl žluté závodní tričko SAMAT Tour, pak obdržel perníkové srdce od firmy Perník Manufaktury. Pořadatelé si váží velkého zájmu závodníků a sponzorů a už nyní se těší, že se za rok všichni sejdou na startu VII. ročníku tohoto závodu.