Naši plavci na závodech v Opavě a ti nejmladší v Rumburku

23. 2. 2011 - Jan Louka, DiS.
V sobotu a neděli 19. února až 20. února se plavci z TJ Slovanu Varnsdorf zúčastnili závodů a to v Opavě na velmi kvalitně obsazených závodech včetně účastí kvalitních závodníků z ČR a SR a mladší byli v Rumburku.

Do Opavy zajížděla trojice plavců a to Karolína Špičková, Michal Švorc a Martin Špička. Velice kvalitních výsledků dosáhl Míša Švorc a to 1. místo na 100 m polohový závod, dále ve dvou závodech obsadil 2. místo, a to 100 motýlek a 50 m volný způsob. Své vystoupení podtrhl 3. místem na 100 m volný způsob. Karolína obsadila první místo na 100 prsa, dále tři 2. místa na 100 volný způsob, 100 m polohový závod a 50 volný způsob. Martin Špička, který plave již v kategorii dospělých, se také rozhodně neztratil na trati 100 znak obsadil 1. místo. Další umístění Martina je dvakrát 5. místo na 100 volný způsob a 50 volný způsob.
Mladší závodníci plavali v Rumburku. Zde se také některým našim závodníkům dařilo, a to zvláště Lence Bendové, která obsadila 2x 1. místo na 100 prsa a 100 volný způsob. Dobře ji sekundovala Dominika Tvrdá, která obsadila 2x první místo, a to 50 motýlek, 50 volný způsob, dále 2. místo na 50 znak.
Umístění dalších závodníků: Adriana Koldová 2. místo 100 volný způsob, dvě třetí místa 100 prsa, 100 polohový závod. Tomáš Fajt obsadil 1x 2. místo 100 prsa a 2x třetí místo na 100 volný způsob a 200 volný způsob. Velmi dobře reprezentovali náš oddíl i tito plavci: Marina Melkonova, Anička Švamberková, Terezka Kurarová, Petr Ondra, Petr David a Hofman Vojta. Závodů v Rumburku se zúčastnilo celkem 5 oddílů.