Náročný závod MTB v Bedřichově

13. 6. 2007 - Ing. Lukáš Vébr
V druhém víkendu června se závodu s názvem Jizerská „50“ MTB s délkou tratě 60 km, převýšením přes 1100 m a počtem startujících kolem jedné tisícovky účastnilo i pět bikerů z Varnsdorfu.

V druhém víkendu června se závodu s názvem Jizerská „50“ MTB s délkou tratě 60 km, převýšením přes 1100 m a počtem startujících kolem jedné tisícovky účastnilo i pět bikerů z Varnsdorfu.

Za Big Shock team to byli v jednotlivých kategoriích Jiří Švorc ml. (2. místo, čas 10.44 min na trati dlouhé 4 km), dále Jiří Švorc st. (13. na trati 60 km v kategorii muži do 40 let časem 2.09.48 hod – ztráta na absolutního vítěze 6.55 min) a posledním za Big Shock startoval Jiří Dužár na stejné trati v  kategorii muži do 50 let (celkově 65. a v kategorii 10. v čase 2.27.37 hod se ztrátou na absolutního vítěze 24.43 min). Dalšími účastníky byli Jiří Kalivoda za Knihkupectví Disk v kategorii chlapci do 18 let (celkově 124., v kategorii 7. s časem 2.37.36 hod a se ztrátou na vítěze 34.42 min) a za tým CC Varnsdorf Pavel Retych v kategorii muži do 60 let (celkově 271., v kategorii byl 29. v čase 2.58.07 hod - ztráta na vítěze 55.13 min).

Dle ohlasu médií pořadatelé změnili trať oproti minulosti směrem k daleko větší náročnosti a v těžkém lesním terénu muselo být kvůli úrazům během závodu poskytnuto větší či menší ošetření několika desítkách startujícím včetně vrtulníkové záchranné služby.