Michal Malík v čele Českého poháru XCO MTB

14. 6. 2012 - Jan Louka, DiS.
Další skvělé výsledky si v uplynulých víkendech připsali cyklisté z našeho města.

Po Lipníku n. B. byl Extrém bike Most na jedinečné technické trati dlouhé 67 km druhým závodem seriálu maratonů. Na 11. místě celkově skončil J. Novota (4. mezi muži 30-39 let). V mužích Hobby 19-29 let dojel 7. J. Kalivoda, v M30-39 let si J. Švorc st. připsal 14. pozici a J. Kroupa byl v M40-49 let klasifikován jako 16. Na střední trati s délkou 56 km si J. Švorc ml. připsal celkové 4. a v juniorech 16-18 let 2. místo. Na krátké trati 34 km byl v cíli celkově 5. M. Švorc, ale stal se vítězem v kategorii Chlapci 15-16 let.
Závod Mladá Boleslav Tour Škoda Auto byl dalším podnikem seriálu Kolo pro život. J. Strož skončil celkově 7., ale vyhrál v M19 stejně jako na Trans Brdy. M. Malík si zopakoval 17. pozici z Brd a oběma borcům patří průběžné první a druhé místo.
Na rovinatém 50km závodě Author 50 Bezděz pokračoval J. Strož ve svých skvělých výsledcích víkendu celkovým 3. místem a zvítězil ve své kategorii. Před ním skončili jen V. Ježek a P. Dlask s náskokem čtyř, resp. jedné vteřiny.
Druhé a třetí dějství Českého poháru XCO MTB hostily Bedřichov a Kutná Hora. V kategorii Kadeti zaznamenal 24. a 37. místo M. Švorc (průběžně je 29.). V juniorech skončil v Bedřichově 19. J. Švorc (27.). Kategorii Expert ovládl v obou závodech Michal Malík (archivní foto) a pro 3. a 2. místo si dojel T. Podrazil. Průběžně jim patří vedoucí a páté pořadí. V kategorii Masters v Bedřichově zůstala bramborová 4. příčka J. Novotovi (10.) Další závod se jede 7. července v Aši.