LMK Varnsdorf spolupořádal MČR

14. 11. 2008 - Jiří Sucharda
Mistrovství České republiky volně létajících malých modelů se uskutečnilo na letišti v Mladé Boleslavi s účastí 84 soutěžících a na letišti v Hoškovicích s účastí 80 soutěžících.

Celou akci z pověření SMČR organizačně zajišťoval Letecko modelářský klub (LMK) Varnsdorf ve spolupráci s Letecko modelářským klubem Mnichovo Hradiště a varnsdorfští letečtí modeláři se ve výsledkové listině neztratili. V kategorii P30 (modely s pohonem na gumový svazek, což je národní kategorie) obsadil mezi osmnácti startujícími 4. místo Eugen Belo, 5. byl Pavel Formánek a 13. Vladimír Holeček. V další národní kategorii H (házecí kluzák) vyhrál Luděk Třešňák (LMK Vilémov) a stal se Mistrem republika pro rok 2008. Z varnsdorfských účastníků skončil 10. Jindřich Štrubinský a 13. Stanislav Rudinský. Kategorie A3 (kluzák) neměla varnsdorfského zástupce. O den později se létalo na hoškovickém letišti u Mnichova Hradiště. Kategorie F1G (modely s pohonem na gumový svazek dle FAI) se zúčastnilo dvacet dva soutěžících. Na 8. místě se umístil Eugen Belo, na 12. Pavel Formánek a na 13. Vladimír Holeček. Kategorie F1H (kluzák dle FAI) měla padesát dva startujících a 30. místo získal Stanislav Rudinský. V kategorii F1J (modely volné poháněné spalovacím motorem dle FAI ) neměl LMK Varnsdorf zástupce.
Letecko modelářský sport má ve Šluknovském výběžku ještě dva kluby a to ve Vilémově a v Mikulášovicích. Spolu s varnsdorfským LMK úzce spolupracují a pořádají další závody. V jednom z nich po MČR zvítězil v kategorii H (házecí kluzák) Standa Rudinský a v kategorii F1G (modely s pohonem na gumový svazek dle FAI) Pavel Formánek. V národní kategorii P30 si vítězství odnesl Miroslav Paťha (LMK Mikulášovice), druhý skončil Vladimír Holeček a třetí Pavel Formánek. S výsledky dalších dvou závodů budou čtenáři seznámeni v dalším čísle Hlasu severu.