Fotbalisté Varnsdorfu nesestoupí

6. 6. 2011 - Jan Louka, DiS.
Dramata ohrožených ve 29. kole 2. ligy.

Do sedmnácté minuty všech duelů, které měly shodný začátek, hrály sestupem ohrožené týmy bez branek. Takže Most byl v ten moment na 35 bodech, Znojmo 33, Varnsdorf 32 a Kladno na 30 bodících.
První brankově udeřil varnsdorfský tým hlavičkou Kotiše na 1:0 proti Sezimovu Ústí a SK Slovan byl v 18. pomyslně zachráněný (34 bodů). Jenže v 19. kladenský Štverák na dálku kontroval, ve 31. přidal Sokolovu druhý gól Wojnar a Kladno bylo znovu ve hře (32). V Mostu se do poločasu stav 0:0 se Žižkovem nezměnil, stejně jako v duelu Znojma s Čáslaví. Ta ale hrála od 38. minuty v deseti bez Hejného.
Když šla v 50. oslabená Čáslav do vedení 0:1, tak týmu z města okurek asi zatrnulo (32). Varnsdorf v 52. jistil vedení na 2:0 D. Procházkou, ale Sezimák se nevzdal a snížil brzy Javorkem. Mnohé se dělo na Kladně. V 56. musel pod sprchy sokolovský Hanzlík, oslabení hosté však v 59. snížili Podrazkým z PK a o minutu později srovnal stav na 2:2 Duchnič. Na padáka zase nyní nejvíce aspirovali domácí (30), než jim v 63. naději vrátil svým druhým gólem Wojnar (32). Jenže ve stejnou minutu srovnal skóre ve Znojmě Micka na 1:1 (33) a kladenští byli bodově opět nejníže, stále ovšem v kontaktu s ostatními. Kolem 68. se naprostá většina diváků ve varnsdorfské Kotlině mohla radovat z další branky D. Procházky na 3:1, která přinesla do řad domácího celku určitý klid. To nemohlo platit o Mostu, kde pražská Viktorka v 72. otevřela skóre na 0:1 Kropíkem a měla Gambrinus ligu na dosah, zatímco mostečtí museli se 34 body začít rovněž spolehat na nějakou ztrátu Kladna..
S blížícím se koncem drama vrcholilo, zdálo se, že o druhém sestupujícím rozhodne skutečně až poslední kolo. Nestalo se. V 90. sudí na Kladně pískl proti domácím druhý pokutový kop (nyní za vysokou nohu ve vápně), k tomu vyloučil faulujícího Rendla. Podrazký se opět nemýlil, vyrovnal na 3:3 a sestupové kostky byly vrženy, protože brankový stav se již nikde nezměnil. Kladno zůstalo plichtou na 30 bodech a sestupuje, Znojmo jich má před závěrečným kolem sice 33, ale hovoří pro něj lepší bilance vzájemných zápasů (Znojmo – Kladno 2:0, Kladno – Znojmo 0:1). Spodní část tabulky 2. ligy před závěrečným dějstvím: 11. Čáslav 38, 12. Varnsdorf 34, 13. Most 34, 14. Znojmo 33. 15. Kladno 30, 16.Hlučín 20.