FK Varnsdorf lídra neudolal a přezimuje třetí!

18. 11. 2013 - Jan Louka, DiS.
Šlágrem posledního podzimního druholigového kola byl rozhodně duel vedoucího Táborska se čtvrtým týmem tabulky FK Varnsdorf.

Celkem solidní počasí přilákalo do Kotliny něco kolem 700 příznivců. Hosté byli v úvodu fotbalově vyspělejší a hráli častěji na polovině domácích. Ti však během dvaceti minut první půle vyvedenými excelentními střelami z dálky vedli 2:0. Zasloužili se o to Radim Breite a Matěj Kotiš. Hostující celek však vždy dokázal rychle korigovat, a tak poločasové skóre ukazovalo stav 2:2. Po změně stran si oba týmy vypracovaly několik tutových šanci, ale stav se již neměnil. Na straně domácích se o to zasloužil také gólman Radek Porcal. A i když si varnsdorfský FK v závěrečných dvaceti minutách vytvořil herní převahu, vítěznou branku už nedokázal vstřelit. Bodový a rekordní zisk z minulého podzimu v počtu 29 bodů je vyrovnán, ale klub si třetím místem o příčku proti loňsku polepšil.

Varnsdorf - Táborsko 2:2 (2:2)

Branky: 10. Breite, 18. Kotiš – 22. Vukadinovič, 33. Kočí.

Sestava FK Varnsdorf: Porcal – Tvaroha, Kouřil, Zieris, Končal – Kotiš (K), Breite, Jakobovský (56. Mikinič), Rudnytskyy (88. Šraga) – Schubert, Volf (68.Just). Trenér Zdenko Frťala.