Dvě prvenství Jana Novoty

30. 5. 2011 - Jan Louka, DiS.
Na třech závodech dosáhli varnsdorfští cyklisté solidních umístění.

V Novém Boru se jel závod Bohemie MTB Maraton 2011 jako 10. ročník závodu horských kol pro širokou veřejnost a měl hojnou účast jezdců z našeho města i jeho okolí. Mezi staršími chlapci na krátké trati dojel jako 10. L. Kudla z Horního Podluží. V kategorii mužů na dlouhé trati byl 3. J. Kalivoda, 4. M. Malík a 9. J. Švorc ml. Ve veteránech 1 (M30) si J. Novota zajistil 2. místo a jako 14. byl klasifi kován J. Švorc st. Pořadí veteránů 2 (M40) zaznamenalo 5. místo J. Dužára, 9. J. Mádla, 12. V. Zemlera a 16. M. Marcziho. Ve veteránech 3 (M50) si pak 2. pořadí vyjel M. Spurný. V absolutní klasifi kaci skončil J. Novota 2., J. Kalivoda 13., M. Malík 15., J. Švorc st. 22. atd.
První závod sezony asi nejsledovanějšího seriálu Kolo pro život Trans Brdy v Letech u Prahy je již historií. A s konkurencí velmi nabitou a účastí přes 1000 startujících. Jan Novota (Bicykl Kříž Team) dojel celkově 16., jako druhý „neprofik“, ale 1. v kategorii M30 a výsledek ohodnotil stručně: „Paráda.“ Honza Strož (ALPINE PRO AUTHOR) po nepovedeném startu zvolil výletní tempo a to stačilo na umístění ve třetí padesátce startovního pole. Michalu Malíkovi zase po pádu praskl rám, takže závod nedokončil.
Dále se konal druhý závod rovněž hodně sledovaného seriálu CyklomaratonTour 2011 s názvem RWE Okololiberce. Na 60 km dlouhé trati byl Jirka Švorc st. celkově 27. (8. v M30), Jirka Kalivoda 31. (9. v ME), Jirka Dužár 56. (9. v M40) - všichni Big Shock Team a Václav Zemler po několika defektech 81. (15. v M40). Na krátké trati (30 km) vyhrál s více jak minutovým náskokem celkově J. Novota, Jirka Švorc ml. byl 9. celkově a 5. v juniorech.