Dvakrát zlikvidované vedení Žižkova

6. 4. 2011 - Jan Louka, DiS.
Ani druhá cesta varnsdorfského áčka na sever Moravy body nepřinesla.

Po podzimní prohře v Karviné 2:0 sice SK Slovan v Třinci od 4. minuty vedl brankou Vlastimila Choda, ale v 54. domácí srovnali a šest minut před koncem dali vítěznou branku na 2:1. Žluté karty viděli Matěj Kotiš a Mirek Hozda. V Kotlině Slovan hostil dalšího prvoligového aspiranta Viktorii Žižkov. Ta přijela plně bodovat, ale hra byla dlouho opatrná.
Góly přišly hlavně před a po půli: 38. Chod po úniku 1:0, 40. Houžvička 1:1, 49. kanonýr Markovič 1:2, 51. Chod po faulu na Ježdíka z PK 2:2, 67. Markovič 2:3, 84. Jordák na konečných 3:3. ŽK 4:3 (u Slovanu Rudnytskyy, Ježdík, Jakobovský, Kotiš). Se třemi jarními góly se zatím daří Vlastovi Chodovi (na fotu atakuje rozehrávku Žižkova): „Mohli jsme dnes vyhrát i prohrát, škoda našich chyb. První gól mi připravil Jarda Jordák, druhému předcházel jasný faul ve vápně na Ježdíka. Byl jsem předem rozhodnut, kam míč pošlu a vyšlo to.“ Slovan na jaře se dvěma silnými soupeři doma bral zatím po bodu.