Druholigová jistota stále chybí

12. 5. 2011 - Jan Louka, DiS.
Varnsdorfské áčko po výhře s Karvinou přetavilo i druhý domácí zápas v řadě s nejlepším týmem jara Znojmem v zisk tří bodů.

A shodným výsledkem 2:0 poté, co se o branky zasloužili ve 27. min. Pavlo Rudnytskyy (viz foto) z centru Jardy Jordáka a v 78. střídající Marek Čemba po přihrávce autora úvodního gólu. Náš gólman Radek Porcal si navíc připsal osmé čiské konto sezony. Trenér Aleš Křeček: „Utkání jsme zaslouženě vyhráli. Byli jsme aktivnější, vyšlo nám i střídání. Hosté si vážnější šanci nevytvořili. Jsme rádi, že jsme zvládli oba domácí zápasy. Musíme jít ale dál, liga je dále vyrovnaná, zdaleka nemáme vyhráno.“ V dalším kole hrál SK Slovan u vedoucího týmu tabulky, kterým je Dukla Praha. Ta doma body nerozdává, pouze dvakrát remizovala a ani varnsdorfský u ní neuspěl. Navíc se svou dosavadní nejkrutější porážkou ve 2. lize 4:0 (3:0). Slovanu chyběli „vykartovaní“ obránci Ježdík s Hozdou a na Dukle mu dalších pět žlutých karet přibylo. V neděli 8. května hrál doma Slovan (29 bodů) moc důležitý zápas s předposledním Kladnem (25) a remizoval 1:1. V utkání brzy po půli prohrával, ale hned srovnal (Jirka Pimpara) a deset minut před koncem zahodil výhodu PK (exekutor Mirek Hozda), když hosty už po několikáté v zápase podržel gólman Jakubov.

Starší dorost SK Slovan hrál dvakrát doma. S vedoucím Neštěmicemi vyhrál 3:1 a Litoměřice vyprovodil výsledkem 5:1. Dostal se tak na 8. místo a bodově se vzdaluje spodním patrům tabulky.

Starší žáci FAŠV přivezli bod z Chomutova po výsledku 0:0 a z Ústí výhru po výsledku 3:6. Nadále vedou o bod před Louny.

Soutěž rozjely už i přípravky. Starší FAŠV I A má v Libereckém KP za sebou čtyři utkání s těmito výsledky: v Jablonci 3:2 a 3:4, doma s Českou Lípou 9:1 a 17:3.

Výsledky FAŠV I B u stejných soupeřů: 5:0 a 4:4, 2:16 a 7:2. Mladší přípravka FAŠV A porazila Arsenál Česká Lípa B 10:0.