Basketbalové výsledky

10. 10. 2008 - Jiří Sucharda
Jak jsme informovali již minule, muži prohráli v úvodním duelu mistrovské sezony 2008-2009 oblastního přeboru v České Lípě s domácím BK 101:96. První mistrovské utkání na palubovce celku České Lípy se pro nás nevyvíjelo vůbec příznivě.

Domácí se dostali do náskoku, který se v jednu chvíli pohyboval kolem třicetibodové hranice rozdílu, v závěru se alespoň podařilo stáhnout na přijatelný výsledek. V mužstvu poprvé nastoupili i hráči loňské kategorie U 18 - Eichler a Sucharda. Pozitivní byla úspěšnost trestných hodů, která se zastavila na čísle 74%.
Nejvíce bodů Slovanu Voráček 35, Buben 25 (3x3) a Boháč 9 (1x3).

V domácím prostředí hostili BK Teplice B a uspěli poměrem košů 99:68. Omlazený soupeř přijel bez většiny ligových pendlů a jen v šesti hráčích, takže se mu dařilo držet krok jen necelou čtvrtinu zápasu. Druhá část hry byla již v naší režii, vyhráli jsme ji o 19 bodů - 30:11. Častým střídáním jsme se snažili, aby soupeř odpadl fyzicky, navíc ten odpovídal pouze střelbou z delší vzdálenosti a poslední čtvrtinu po dvou technických chybách dohrával pouze ve čtyřech. Příležitost tak dostali všichni hráči z lavičky. O výhru se nejvíce body zasloužili Buben 36 (1x3), Voráček 30 (2x3) a Činka 13 (3x3).
Junioři (U18) zatím hráli jen přípravná utkání. Podlehli BK Kondoři Liberec 58:81 (11:23, 17:22, 15:18, 15:18) v rámci programu oslav výročí basketbalu. Dobrý zápas odehrál Smrčka, ostatní byli po celý zápas až zbytečně zakřiknutí. Body Smrčka 22, M. Šimák 8, J. Šimák 7, Kopecký 7, Horáček 7, Janoušek 3, Mirek 2 a Lehroch 2. Nebodovali Homan, Miloš, Novotný, Němeček a Ondrejčík. Odveta o pár dní později se nesla v obdobném duchu předchozího zápasu. BK Kondoři Liberec - TJ Slovan Varnsdorf 79:50 (24:12, 17:10, 17:15, 21:13). Body Smrčka 16, Janoušek 9 (1), M. Šimák 7, J. Šimák 5, Horáček 5, Blažek 3 (1), Lehroch 2, Miloš 2 a Ondrejčík 1. Ing. Strolený