Basketbalisté nadělovali stovky

15. 11. 2008 - Jiří Sucharda
Muži TJ Slovan zdolali BK Juniorka Děčín výsledkem 100:84 (58:48). Duo Voráček-Novotný nedala soupeři pod koši žádnou šanci, navíc domácí uměli odpovídat i střelbou za tři body.

Postupně si pak vybudovali náskok, který dosáhl až dvaceti bodů a na konci hosté skóre mírně korigovali.Body Slovanu Novotný 28, Voráček 27 (2x3), Činka 18 (5x3) atd. K utkání do Boletic zajížděli basketbalisté v nekompletní sestavě, neboť pro různé povinnosti či nemoci chyběli Buben, Novotný, Boháč, Relich a Sucharda. Přes oslabení, především na pozicích dlouhých hráčů, tým dokázal využít hru pod košem opírajíce se hlavně o Voráčka. Spolu s ním zahráli dobře Činka s Vakulenken a to vše vedlo k výhře 59:66 (24:36). Nejvíce bodů Slovanu zaznamenali Voráček 33, Vakulenko 11, Šišulák a Činka po 8. V sobotu 22. listopadu hrají ve sportovní hale od 17.00 basketbalisté Slovanu s týmem Baník Most juniorka.
Dorostenci měli ještě lepší mušku. Nejdříve to odnesl tým TJ Sokol Louny 128:44 (71:16). Jen pětice hráčů soupeře neměla šanci vzdorovat a když se dařila i střelba zdálky, bylo o osudu utkání brzy rozhodnuto. Body za Slovan J. Šimák 25 (3), Janoušek 15 (1), Smrčka 14, Horáček 14, M. Šimák 12, Kopecký 12, Mirek 11, Lehroch 10 (1), Ondrejčík 8, Homan 3, Pajma a Miloš po 2 bodech. V neděli dopoledne pakpřejeli také BK ASK Chomutov a to 107:46 (55:24).Soupeř se dostavil také s malým počtem hráčů, ale domácím dělala nejdříve problémy výška nejlepšího hráče hostí a začátek nebyl podle představ, ve 2. minutě stav 0:8. Nátlaková hra po brzkém time-outu pak vedla k vedení a zápas byl rázem pod kontrolou. Body Horáček 27 (1), Lehroch 25 (3), Smrčka 14, J. Šimák 14 (2), M. Šimák 8, Janoušek 6, Kopecký 6, Homan 4 a Pajma 3.
Starší minižáci nezůstali výsledkově pozadu a v prostředí BK Kondoři Liberec dokázali dvakrát zvítězit. V prvním utkání 39:50 (21:26), když body zařídili Bílý 13, Sovák 11, Kříž 7, Deutsch 5, Daněk a Lukeš po 4, Zamrzla, Strnad a Hovorka po 2. Ve druhém pak 45:53 (36:21) abody si připsali Sovák 21, Bílý 10, Deutsch a Hovorka po 6, Koudelka 4, Zamrzla, Holubář a Lukeš po 2. Trenér M. Novotný utkání okomentoval: „Průběh toho prvního byl o poznání těžší, než jsme předpokládali. Domácí byli rychlejší a naši hráči dokázali zastavovat soupeře pouze za cenu faulů. Solidní výkon podala první pětka, která rozhodla o vítězství. Vstup do druhého zápasu se našim hráčům vůbec nezdařil. Působili odevzdaně, kupili chybu za chybou. V poločase se zdálo, že již nemůže nastat změna. Domácí vedli o 15 bodů a byli v lepší pohodě a kondici. Třetí čtvrtina přinesla velký obrat a naší první pětce se podařilo díky zlepšené obraně otočit vývoj zápasu. Bylo to velmi cenné vítězství po velkém nasazení ve druhém poločase.“