Atletická mládež v halových přeborech

6. 4. 2011 - Jan Louka, DiS.
Závodníci atletického oddílu TJ Slovan Varnsdorf využívali v průběhu měsíců ledna a února maximálně dostupnosti jablonecké atletické haly Corny.

Téměř každé středeční závody pořádané oddílem Sportovního gymnázia Jablonec byly obsazeny varnsdorfskými nadějemi. V téměř ideálních podmínkách takové přípravy si většina zúčastněných vylepšila svá osobní maxima.
Pro libereckou krajskou atletiku jsou vrcholem krajské přebory všech kategorií. Ty se konaly ve třech termínech. Varnsdorfská atletika byla zastoupena 22 atletkami a atlety. Z nich se „na bednu“ probojovaly a medaile získaly: dorostenka Daniela Forgáčová za dvě 1. místa v běhu na 3000 m časem 12:15,34 min. a na 1500 m za 5:29,30 min. (v dalších závodech zlepšení na 5:25,93); starší žákyně Markéta Váňová za 1. místo ve sprintu na 150 m časem 20,58 s a 2. ve sprintu na 60 m za 8,35 s; juniorka Eliška Křížová v kategorii žen za 1. místo v halovém pětiboji se ziskem 2890 bodů (60 m př: 10,28 - výška: 1,60 - koule: 9,56 - dálka: 5,01 - 800 m: 2:53,26) a 3. ve skoku vysokém za 1,55 m (v roce 2010 druhá na MČR výkonem 1,70 m).
Druhá místa v chůzi na 3000 m získaly v žákovské kategorii Tereza Sladkovská výkonem 18:41,39 a dorostenka Marie Pásková za čas 21:46,42 min. Na třetím stupínku se radovala mladší žákyně Simona Marcziová za čas 8,96 s ve sprintu na 60 m a také dorostenec David Jonáš za 7,68 s na stejné trati (v rozběhu 7,63 s).
Hodnotu dosažených výkonů, zejména u dívek, potvrzuje skutečnost, že se pět z nich kvalifikovalo k účasti na halovém MČR. V podmínkách zimní přípravy varnsdorfských atletů je možné dosažené výkony posuzovat pouze jako náznak současného stupně přípravy. Lze však očekávat, že na regulérních drahách hlavní sezony si nejen medailisté, ale i všichni nejmenovaní závodníci a závodnice vylepší své osobní rekordy a udělají radost rodičům i trenérům.