Aktuality z červnové cyklistiky

18. 6. 2008 - Jan Louka, DiS.
Jizerská padesátka, MTB maratón, Peklo severu, Samuel XC triatlon

Odjela se již Jizerská padesátka, kde překvapivě nebyla zase až tak silná konkurence, ale snad i proto, že se jelo také Kolo pro život a spoustu jiných menších závodů. Na Jizerský byl Jirka Švorc st. 14. a Jirka Dužár 65. http://www.jiz50.cz/

J.Novota byl na nejtěžším MTB maratónu v ČR v Mostě (jen 90km, ale trať je velmi technická a členitá, vítězové tam dosahují průměru pouze kolem 20km / h). Honza si vybral svůj černý den - ke špatnému výkonu se ještě přidal o kámen rozbitý zámek u tretry, zablokované zamykání vidlice a ještě v závěru docházely brzdové destičky. To vše vedlo k tomu, že závod ani nedokončil. Nicméně startovali zde ještě jeho mladší kolegové Matěj Volf a Jirka Švorc ml., ti jeli trať jen 24 km, ale oba vyhráli své kategorie. Dále Jirka Kalivoda v barvách Kooperativy vyhrál juniory na trati 48 km. Více na http://www.klmost.cz

Peklo severu mělo další díl, tentokráte Okruhy pod Jehlou. Jirka Švorc ml. vyhrál st. žáky, Jirka Kalivoda byl 2. v juniorech, Tomáš Podrazil 6. v mužích, Jirka Švorc st. 4. a Milan Hozák 19. ve Veteránech 1. Dále Martin Marzci 14., Míra Vohnout 17., Miloslav Král 21. a Venca Šimonek 24. ve Veteránech 2 a Pavel Retych 7. ve Veteránech 3. Podrobnosti na http://www.bikebase.cz

Na triatlonu ve Sloupu s názvem Samuel XC triatlon skončil Ondra Švarc 3., celkově i v kategorii mužů, Venca Zemler 7. celkově a vyhrál veterány. Zkrácenou trať vyhrál Bali Šoltéz. http://files.sportem.webnode.cz