Studenti VOŠ a SŠ bodovali v soutěžích
Finanční gramotnost
Již čtvrtý rok se žáci maturitních ročníků VOŠ a SŠ Varnsdorf – středisko Mariánská zúčastňují celostátní soutěže „Finanční gramotnost“, kterou pro školní rok 2012/2013 vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Realizuje ji společnost COFET, a.s. pod odborným dohledem Asociace finanční a občanské gramotnosti, o. s. Ve čtyřech ročnících Soutěže Finanční gramotnost soutěžilo celkem v ČR 156 639 žáků.
Naši žáci se letos v okresním kole umístili na 2. místě. Jednalo se o Tomáše Míku, Ondřeje Bucka a Jaroslava Kloučka. Do krajského kola se postupuje bohužel pouze z prvního místa. Je to tedy motivace do příštího roku.
Soutěžící si touto formou rozšířili znalosti v oblasti finanční gramotnosti a získali tak impuls k dalšímu rozvíjení dovedností v této důležité oblasti tržní ekonomiky.
Ing. Iva Boušková, zástupkyně ředitele VOŠ a SŠ Varnsdorf
IT Junior 2013
V letošním školním roce se VOŠ a SŠ Varnsdorf - středisko Mariánská, v zastoupení žáků Daniela Stříbrného a Jana Moravce (oba I3A), poprvé zúčastnila čtvrtého ročníku soutěže IT Junior. Naši žáci postoupili z krajského do národního kola, které se konalo 8. března na Střední škole teleinformatiky v Ostravě. Soutěž byla pro žáky velice náročná, jelikož šlo o několikahodinový maraton. Museli prokázat znalosti v hodinovém teoretickém testu z informatiky a během devíti patnáctiminutových intervalů vyřešit praktické úlohy – rozpoznat hardware, sestavit počítač, vypracovat úlohy v MS Office, atd. Přestože konkurence byla veliká, naši žáci školu reprezentovali výborně. Velkou radost nám udělal Dan, který skončil na druhém místě s tříbodovou ztrátou na místo první. Společně s diplomem si z Ostravy odvezl i pěknou finanční odměnu. Honza sice na stupně vítězů nedosáhl, ale umístil se v první dvacítce. Společně s prvními zkušenostmi s touto soutěží si odnášíme také ambice postoupit v příštím roce nejen do národního, ale i do mezinárodního kola.
Mgr. Jan Škoda
Soutěž NetRiders
V pondělí 18. března 2013 proběhl 8. ročník této soutěže na VOŠ a SŠ Varnsdorf - středisko Mariánská.
Cílem soutěže Networking Academy Games je umožnit studentům škol prezentovat znalosti a dovednosti z oblasti počítačových sítí, které získávají díky studiu v programu Cisco Networking Academy. Soutěž zároveň umožňuje ocenit nejlepší jednotlivce či skupiny studentů, podnítit jejich zájem o další studium síťových technologií a vyhledávat nové talenty.
Osmý ročník soutěže přinesl mnoho změn z pohledu kategorií i její organizace. Účast soutěžících lze rozdělit do dvou skupin kategorií, a to na jednotlivce a družstva. Kategorie tříčlenných družstev pro studenty středních škol je označená jako HS3. Kategorie pro individuální soutěžící jsou označeny jako NetRiders CCENT, NetRiders CCNA a NetRiders ITESS. NetRiders CCENT je určena pro studenty středních škol (do 18 let). Ostatní kategorie jsou určeny pro studenty středních i vysokých škol. Kategorie individuálních soutěžících NetRiders bude v tomto ročníku organizována ve dvou kolech: nominační školské kolo probíhající současně ve všech akademiích a následně národní kolo – finále pro 20 nejlepších soutěžících ze školských kol. Vítězem se pro tento rok stal Marek Radošínský právě z VOŠ a SŠ, středisko Mariánská.
Hlavním organizátorem soutěže jsou profesní organizace lektorů programu NetAcad v ČR, občanské sdruženi i-com-unity a společnost Cisco Systems. Organizační a hodnotící tým je tvořen aktivními lektory programu NetAcad ze středních a vysokých škol, z nich mnozí působí současně i ve firemním sektoru. Soutěž je organizována s podporou partnerů Averia, Fluke Networks, ICT Security, Intercom Systems, NetGuru a Panduit.
Mgr. Jan Škoda
Vědět, jak žít
V letošním školním roce se žáci prvních a druhých ročníků VOŠ a SŠ Varnsdorf, středisko Mariánská v rámci předmětu biologie a ekologie zúčastnili celostátní soutěže „SAPERE – vědět, jak žít“, kterou vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a jejímž realizátorem je již třetím rokem společnost COFET, a.s.
Hlavním smyslem soutěže je motivovat děti a mládež ke zdravému životnímu stylu a zároveň si zahrát o atraktivní věcné ceny. Předcházejících ročníků se účastnilo 40 221 žáků ze základních a středních škol.
V okresním kole v Děčíně letos naši školu reprezentovali žáci prvních ročníků Pavlína Vejlupková, Daniel Bobek a Jan Mocík, kteří se umístili na pěkném 2. místě. Na postup do krajského kola to sice nestačilo, neboť postupují pouze týmy z prvních míst, ale o to větší důvod je zúčastnit se příští rok znovu a pokusit se dosáhnout vítězství.
Žáci si prostřednictvím soutěže prohloubili znalosti nejen v oblasti zdravé životosprávy, ale i v problematice týkající se obezity, poruch příjmu potravy a problémů způsobených nezdravými životními návyky. Může to být i motivace pro další roky v předmětu biologie a ekologie.
Mgr. P. Kolompárová
Diskusní fórum bylo uzavřeno, už není možné přidávat příspěvky! | ||
Diskusní fórum | ||
K této stránce neexistuje žádná otázka / připomínka.
|