Pietní akt u příležitosti 150. výročí narození Bjarnata Krawce
Diskusní fórum
Diskusní fórum bylo uzavřeno, už není možné přidávat příspěvky!
a co rofáci
Autor:
pan N
Vzpomene si taky někdy někdo na rodáky po kterých nám tady vlastně zustalo celé město,po kterých mnozí bydlíme v domech,někteří mají dokonce jejich nábytek a další.......omlouvam se(třeba se to někoho dotkne) za takové zamyšlení které mě napadlo při čteni tohoto příspěvku-pozvánky!
Žádný název
Autor:
pan N
Omlouvam se za překlep aby mě tady nekdo neovinoval za překlepů a pravopisu jak je na tomto foru zvykem :-)
Žádný název
Autor:
Venca
Tak jsem dnes prošel varnsdorfský hřbitov a musím konstatovat že minimálně 80% zatím poražených stromu je absolutně zdravých.Zajímalo by mě co na to zodpovědní.Spíše to vypadá na finančně zajímavou akci.
Dobrý den,
jestli máte dojem, že šlo o absolutně zdravé stromy, tak si s Vámi dovlím nesouhlasit. Budete-li mít Vy nebo kdokoli jiný zájem, je na odboru životního prostředí k dispozici podrobná dokumentace stavu zeleně na hřbitově. S pracovníky Agentury ochrany přírody a krajiny jsme se dokonce snažili najít alespoň dva zdravé stromy proi sobě aby vytvořily někde na hlavní cestě takovou bránu, ale zdravotní stav stromů nám to neumožnil. Lipové a jírovcové dřevo se jako palivo příliš nehodí a je docela problém ho v takovém množství udat, takže jestli máte zájem o "finančně zajímavé" dřevo, tak se domluvte s firmou - rádi se ho zbaví.
A Vy jste dendrolog, nebo jen další anonymní všeználek? Měl bych na Vás jednu prosbu, když už jste, jak říkáte dost starý, abyste o svou neotřesitelnou pravdu. Na co se hodí lipové dřevo v takovém to množství? Prosím o odpověď s příklady využití lípy…
Ps: pokud máte o lipové dřevo zájem, nabízím Vám tři, již složené, stromy s kmenem cca 120cm
Dobrý den,
zdravotní stav a stabilita stromu se přece nedá posuzovat jen podle pařezu, to je jako by vám doktor místo celkového vyšetření prohlédl jen nohy a prohlásil, že jste zcela zdráv. Většina stromů na hřbitově měla zanedbaný hlavový řez (provedený před 40 až 50 lety) a masivní sekundární koruny s převažujícím tlakovým větvením. Na stromech co ještě stojí je to dobře vidět. Před pár lety jsme u těch nejhorších provedli sanační ořez, ale to je jen krátkodobé opatření. Pokud se o posuzování zdravotního stavu stromů zajímáte, mohu vám doporučit nějakou odbornou literaturu.