Výsledky varnsdorfských klubů z víkendu 16. - 17.3.2013

19. 3. 2013 - Jan Louka, DiS.
Až na nejmladší fotbalová družstva FAŠV již vstoupily do odvetných částí soutěží všechny žákovské a dorostenecké týmy akademie. Varnsdorfský basketbal se chystá na skvělý vrchol sezony - krom mužů budou hrát nadstavbové části soutěží, tedy o přední umístění i družstva kadetek U17 a žáků U15. Nejedním úspěchem v končící sezoně se může chlubit i mládežnický hokej HC Varnsdorf.

FOTBAL

Jarní premiéru fotbalisté FK Varnsdorf odehráli až v 19. kole v utkání na velice zmrzlém a později již blátivém terénu Bohemians Praha. Domácím podmínky vyhovovaly lépe a trefili i břevno. Druhá část utkání byla už vyrovnanější, jedinou šanci FK zahodil Rudnitskyy. Zápas nakonec skončil celkem spravedlivě bez branek 0:0.

Dorost U19 hostil na UMT Viktorii Žižkov (foto). Po vyrovnané první půli měli domácí po změně stran znatelnou převahu. Ze tří velkých šancí ale proměnili jedinou Čurgali a soupeř v samém závěru srovnal stav na konečných 1:1. S nepříznivými výsledky na hřištích velkých favoritů, tedy Slavie Praha, resp. Kladna, vstoupilo o víkendu do odvetných ligových soubojů také šest týmů FAŠV U12 až U17.

BASKETBAL

V posledním utkání základní části Severočeské ligy 2012-2013 prohráli basketbalisté TJ Slovan u soupeře BK Děčín juniorka 79:58 (16:15, 24:14, 25:14, 14:15). Varnsdorfští zápas odehráli bez opor Voráčka, Činky, ale i Horáčka, Bubna či obou Beranů. Body Slovanu: Novotný 23, Šišulák 12, Eichler 8 (2x3), Lehroch 7 (1x3), Vakulenko 4, Relich 2, Smrčka a Schilling po 1.

Kadetky o víkendu hostily druhý tým tabulky TJ Sokol Kladno, jehož hráčky porazily po dramatickém průběhu 64:58 (14:17, 14:16, 19:15, 17:10). Kladenské hráčky rozhodila reakcemi na výroky rozhodčích vlastní trenérka a také stereotypní zakončování a chyby v poslední čtvrtině.

HOKEJ

Krajská liga žáků 4. tříd ve velkém (celoplošném) hokeji skončila vítězstvím HC Varnsdorf, který za sebou v tabulce nechal týmy Ústí n. L., Děčína, Drážďan, Bíliny a Litoměřic.