Volejbalistky si po postupu vedou dobře

8. 11. 2012 - Jan Louka, DiS.
Z varnsdorfských sportovních družstev, která po minulé sezoně postoupila do vyšších soutěží, si zatím nejlépe vede áčko volejbalistek TJ Slovan. Na rozdíl od stolních tenistů v KP nebo futsalistů v celostátní lize. Ti na prvé bodové zisky zatím čekají.

V utkáních Libereckého kraje skupiny Z-1 hrály volejbalistky Slovanu Varnsdorf A v Železném Brodu, kde oba zápasy prohrály. První v poměru 3:2 a druhý 3:1. Přes dobrý výkon, ale po prohraných dvou setech soupeře dorovnalo na 2:2, ale v tie-braku rozhodla o výsledku 3:2 herní zkušenost domácích bývalých prvoligových volejbalistek. Přes kvalitní výkon naše děvčata nestačila na soupeře ani ve druhém utkání a podlehla 3:1. Získaný bod z toho prvního je však přínosem, protože jde hlavně o udržení v soutěži. Doma hostilo áčko Stráž nad Nisou. Obě družstva předváděla v úvodním duelu nádherný volejbal a po vyrovnaných setech soupeřky zvítězily v tie-breaku 2:3. Ve druhém utkání jim již pravděpodobně docházely síly, jejich odpor nebyl více zřetelný, a tak to skončilo s dobrým koncem pro domácí v poměru 3:0. V derby Šluknovského výběžku v Rumburku podaly hráčky Slovanu pravděpodobně pro přílišnou motivaci špatný výkon a v obou utkáních odešly s prohrou 3:0. Dalším domácím soupeřem byla Rokytnice n. J. První utkání bylo vyrovnané, o čemž svědčí výsledek třetího setu v poměru 33:31. Z něho nalomené sebevědomí ovlivnilo set čtvrtý, ve kterém také podlehly, a tím i celé utkání 1:3. Lepší fyzická kondice rozhodla o výsledku druhého zápasu. Po vyhraném prvním setu sice druhý ztratily, ale pak již hráčky Rokytnice začaly ztrácet dech a domácí ženy dotáhly zápas do vítězného konce s výsledkem 3:1. Ženy Bižuterie Jablonec A byly v hale Corny dalšími soupeřkami varnsdorfského Slovanu A. Domácí tým vyhrál dvakrát 3:0, když hostujícím celek v každém ze dvou utkání stačil vážněji vzdorovat jen ve dvou setech. Do našeho města v dalším kole soutěže zavítala Jiskra Nový Bor A. Ženy Slovanu předvedly solidní, bojovný výkon, ale „utekl“ jim pátý set prvního utkání, v němž podlehly 2:3. Ve druhém tomu bylo naopak a mohly se radovat z výhry 3:2. Po odehrání čtrnácti zápasů v LIB-Z-1měl A-tým Slovanu na kontě pět výher, devět porážek (zisk 16 bodů) a držel se v klidném středu tabulky na 7. místě mezi dvanácti týmy. S náskokem šesti bodů (celkem 36) a zatím bez porážky vedl soutěž Tanvald A před Sokolem Mnichovo Hradiště. Rumburk A byl třetí, ztrácel devět bodů, ale měl dvě utkání k dobru.

Družstvo Slovanu Varnsdorf B hrálo další svá utkání ve skupině LIB-Z-2 v České Lípě. Tam odvedly hráčky velmi špatný výkon, srovnání se soupeřkami předvedla pouze N. Procházková, což je však v této soutěži velmi málo. Z České Lípy si tak družstvo přivezlo dvě porážky 3:0. V domácích duelech s týmem Vysokého nad Jizerou A uhrála děvčata výsledky 2:3 a 3:1. V prvním duelu prohrávala již 0:2, ale podařilo se jim utkání zdramatizovat a dostat jej až do tie-breaku. Menší zkušenosti našich mladých žen – juniorek pak rozhodly o prohře 2:3. Druhé utkání přineslo výhru v prvním setu. Pak soupeřky srovnaly, ale v následujících setech si domácí ženy již vítězství nenechaly vzít a vyhrály 3:1. Dalším soupeřem byl domácí Turnov B, družstvo, které spadlo z vyšší soutěže a bylo to na průbězích zápasů znát. Soupeř nedovolil téměř nic, a tak si Slovan B přivezl domů dvě porážky 3:0. Doma pak hostil TJ Sokol Poniklá, druhý celek tabulky soutěže LIB-Z-2. V obou utkáních se domácím podařilo získat první set, ale další už byly krom jednoho celkem snadnou záležitostí favoritek. Výsledky obou zápasů tedy 1:3. V domácím prostředí tělocvičny na Národní ulici přivítalo béčko Slovanu dále družstvo SK ToRiK Doksy A. Zodpovědná hra přinesla proti soupeři vyrovnané zápasy, v nichž v prvním domácí tým podlehl 2:3 a ve druhém zvítězil 3:2. V posledních domácích utkáních áčka i béčka byl k vidění pěkný volejbal. V boji o udržení budou tomuto týmu (zatím 10 bodů) největšími protivníky nejspíše Vysoké n. J. A (17), Doksy (13) a VK Mnichovo Hradiště (8).

Juniorky Slovanu měly na pořadu úvodní mistrovský turnaj své kategorie ve varnsdorfské hale. Jejich malá hráčská základna rozhodla o tom, že všechna utkání prohrála a musela nastoupit i dvě děvčata, která nemají žádné zápasové zkušenosti. Výsledky juniorek: TJ Slovan – BV Vratislavice 0:2 (12:25, 22:25), - TJ Turnov 0:2 (9:25, 21:25), - Bižuterie Jablonec B 1:2 (25:20, 17:25, 4:15). Program družstev TJ Slovan A, B i juniorek naleznete na http://slovanvdf.webpark.cz/