Varnsdorf byl v Ústí blíže k výhře

9. 9. 2013 - Jan Louka, DiS.
Fotbalisté FK po domácí prohře s Hradcem zajížděli k současnému přednímu celku FNL a před duelem by asi bod brali. Po jeho průběhu však nebylo daleko k překvapení.

Dorostenci se vypjali k cennému výkonu proti lídru soutěže béčku Slavie. V poločase byli o branku lepší, ale utkání ke zdárnému konci nedovedli.

FK Ústí nad Labem - FK Varnsdorf 0:0

Na severočeské druholigové derby bylo v hledišti zvědavo 1180 diváků a Varnsdorfští měli k výhře blíže, na čemž se pro média shodli i oba trenéři Přerost a Frťala. Ve druhé půli nejdříve Volfův lob přes gólmana skončil na vrchní síti a v 69. brankář Radim Novák zneškodnil penaltu Matěji Kotišovi. Žluté karty sudí rozdal v poměru 4:4. Domácím i bod stačil k posunu na druhou příčku tabulky. V neděli 15. 9. od 17.00 hod. hostí v Kotlině FK Varnsdorf vedoucí tým FNL Frýdek-Místek.

FK Varnsdorf U19 - SK Slavia Praha B U 19  2:3 (2:1)

Nejlepší tým skupiny B České ligy dorostu sice v poločase prohrával, ale po změně stran přidal na kvalitě své hry a během pěti minut v rozmezí 60. až 65. otočil stav ve svůj prospěch. Škoda, že domácí zahodili několik šancí (Kučera, Halbich). Branky za ně dali Šiška (v 6. min.) a Halbich (10.). Dorost U19 hostí nyní v sobotu 14. 9. dopoledne opět v domácím prostředí hřiště v Jiříkově své vrstevníky z Kolína.