Turnaji "Senior lob" letos přálo počasí

9. 7. 2013 - Jan Louka, DiS.
Prvním z pěti letních turnajů na varnsdorfských tenisových dvorcích byl SENIOR LOB hraný v první den uplynulého víkendu (6. července).

Bezprostřední dojmy a postřehy z pohodové akce sdělil jeden ze dvou hlavních organizátorů tohoto turnaje Milan Klusoň. Tím druhým je Zdeněk Barborik:
"Tak jsme prožili druhý ročník deblového tenisového turnaje seniorů nad 60 let, SENIOR LOB 2013. Počasí bylo milosrdnější než loni, kdy v nejnapjatějších okamžicích finálových bohů zasáhla příroda a neskutečnou bouřkou vše brutálně ukončila. Letos naopak pomohla - v pět hodin ráno pokropil kurty příjemný deštík, bylo pod mrakem a během dne sluníčko. Ale k věci: Přijeli hráči z Děčína, Rumburku, Chřibské, Jiřetína pod Jedlovou, Opočna, přišli místní a také jedna žena. V devět hodin se uskutečnilo rozlosování do 3 skupin, všechny zápasy pak byly hrány na 6 gamů, v případě nerozhodného stavu 5:5 rozhodoval tie break. A několik závěrečných zápasů se skutečně takto dohrávalo. V odpoledních hodinách vše vrcholilo bojem o třetí místo a samozřejmě finále. Turnaj opanovali hráči z Děčína. Pouze organizátoři turnaje a zároveň hráči Varnsdorfu Barborík - Klusoň se probojovali až do finále, kde právě v tie breaku prohráli s vítězi Dvořák - Kudrhalt. Na třetím místě skončili Špringl - Samler, "bramborová" medaile a tedy čtvrté místo zbylo na debl Šmucr - Kottek. Vítězové loňského prvního ročníku Zoser - Krejčí skončili na 5. místě. V 16.00 hodin proběhlo vyhlášení vítězů, předání cen a drobných upomínkových předmětů, následovala tombola "směšných drobnůstek", přátelské posezení a vzájemné ujištění, že "příští rok opět". Když neumřeme... Během celého dne bylo zajištěno průběžné občerstvení ve skupenství pevném i kapalném. Velký dík patří samozřejmě sponzorům, bez kterých bychom takový turnaj nemohli uskutečnit. Děkujeme Mgr. J. Šmídovi - lékárna, M. Seitlovi - bazar, P. Bukáčkovi - elektroprodejna, panu D. Slavíkovi, TJ Slovan Varnsdorf a městu Varnsdorf." Vhodno ještě doplnit, že bohatou fotogalerii i konkrétní výsledky lze nalézt na: http://mikl50.rajce.idnes.cz/

Na fotografiích: skupinový snímek všech účastníků a finalisté turnaje - děčínští Dvořák s Kudrhaltem a domácí Barborik s Klusoněm.

Diskusní fórum bylo uzavřeno, už není možné přidávat příspěvky!