Střídavé úspěchy volejbalistek

23. 11. 2012 - Jan Louka, DiS.
Volejbalové krajské soutěže mají za sebou vesměs polovinu odehrané sezony. Áčko Slovanu Varnsdorf však ještě jedno utkání čeká.

Ženy Bižuterie Jablonec A byly v hale Corny dalšími soupeřkami varnsdorfského Slovanu A ve volejbalové skupině LIB-Z-1. Domácí tým vyhrál dvakrát 3:0, když hostující celek v každém ze dvou utkání stačil vážněji vzdorovat jen ve dvou setech. Do našeho města v následujícím kole soutěže zavítala Jiskra Nový Bor A. Ženy Slovanu předvedly solidní, bojovný výkon, ale „utekl“ jim pátý set prvního utkání, v němž podlehly 2:3. Ve druhém tomu bylo naopak a mohly se radovat z výhry 3:2. U lídra soutěže, kterým je Jiskra Tanvald, varnsdorfské ženy přes výborný a bojovný výkon prohrály 3:1 a 3:0.

Béčko žen hostilo TJ Sokol Poniklá, druhý celek tabulky v soutěži LIB-Z-2. V obou utkáních se domácím podařilo získat první set, ale další už byly krom jednoho celkem snadnou záležitostí favoritek. Výsledky obou zápasů tedy 1:3. V domácím prostředí tělocvičny na Národní ulici přivítalo béčko Slovanu družstvo SK ToRiK Doksy A. Zodpovědná hra přinesla proti soupeři vyrovnané zápasy, v nichž v prvním domácí tým podlehl 2:3 a ve druhém zvítězil 3:2. V posledních domácích utkáních áčka i béčka byl v sokolovně k vidění pěkný volejbal. Program obou družstev A, B i juniorek je na http://slovanvdf.webpark.cz/.