Sportovní víkend varnsdorfských klubů (27.-28.10.2012)

30. 10. 2012 - Jan Louka, DiS.
Na mnoha sportovních kolbištích se o víkendu opět představili varnsdorfští sportovci. Malým paradoxem je, že po sněhovém překvapení byli úspěšní jen muži i dorost FK Varnsdorf na těžkých terénech, zatímco týmy z halových sportů vyšly naprázdno.

Fotbal: Viktoria Žižkov, která usiluje o návrat do Gambrinus ligy, byla dalším soupeřem varnsdorfského FK. Sněhové nadílce se nevyhnula ani Praha, a tak se nedělní dopolední duel hrál na těžkém terénu. Góly Hikspoorse po rohu Dobrovolného v 16. min a Pimpary v 36. z centru Kotiše zajistily FK poločasové vedení 0:2. Domácí se i nadále na nic nezmohli, naopak mohli dvakrát inkasovat od Schuberta. Gólman Kovář si připsal pouze jeden vážný zákrok. Výhra 0:2 na Žižkově je hodně cenná! Dvě vítězství v řadě by bylo parádní prodloužit i s Táborskem.

FC Olympia Hradec Králové patří k favoritům České ligy a tento celek zavítal v dalším kole prověřit varnsdorfský dorost. Ale i zde favoritovi vadil sníh. Hradec sice v půli vedl 0:1, ale pak dali góly Ruszó (73.), Honců (76.) a Šolc (80.) a dorost se mohl radovat z výhry 3:2.

Basketbal: Až pátý zápas basketbalistů TJ Slovan přinesl prohru a ztrátu prvního místa v Severočeské lize. BK Teplice B – Slovan 75:61 (38:37), body Slovanu Novotný 17, Voráček 15 (1x3), Šišulák 7 (1x3), Lehroch 6, J. Beran 5, Buben 4, Ticháček 4, Vakulenko 2, T. Doležal.

Futsal: Do své premiérové celostátní ligové sezony vstoupilo 27. října áčko JK Trans v Luhačovicích. Touha získat alespoň bod se nenaplnila i vzhledem k ne nejsilnější sestavě. JK Trans - SK SICO Jilemnice 2:5, SMR Plus Zlín - JK Trans 5:1. Zápasy odehráli brankář Martin Schejbal, obránci Marcel Mikolášek, Michal Fritzsche, Jan Rada, Petr Svoboda a útočníci Jaroslav Beránek, Jakub Zadina, Petr Lisý a Jakub Damnitz. Dva góly v zápasech vstřelil Jaroslav Beránek, jeden Jakub Zadina. Po neúspěšném vstupu do ligy jeden z komentářů člena klubu JK Trans zní: „Hlavně teď nic neřešit a je potřeba se připravit na Brno. Pokud možno v nejsilnější sestavě…“