Sportovní týden varnsdorfských klubů (2.-3.3.2013)

5. 3. 2013 - Jan Louka, DiS.
Přinášíme výsledky fotbalistů, basketbalistů, futsalistů a stolních tenistů.

FOTBAL

Náhradou za odložené premiérové jarní kolo druhé nejvyšší soutěže domluvilo vedení FK Varnsdorf utkání se Sokolovem. Hrálo se v Blšanech na přírodní trávě a duel skončil remízou 1:1. Góly dali Rudnytskyy (10. min.), za soupeře brzy vyrovnal Čada (13.).

Fotbalová národní liga by měla zahájit nyní o víkendu. Zda se bude hrát v neděli i ve Varnsdorfu, ukáže počasí následujících dnů a možnosti dostupné techniky. Jak vypadala plocha na stadionu v Kotlině v sobotu 2. 3. a i následující pondělí zhruba před polednem, dokládají přiložená fota.

Poslední přípravnou prověrkou dorostenecké devatenáctky byl duel v Mostu, kde neuspěla proti druhému týmu České ligy skupiny A po výsledku 3:1 (1:0). Branku dal Čurgali. Dorost U19 zahajuje jarní část ligové soutěže 10. března na hřišti Slavie Praha B, suverénního lídra České ligy skupiny B.

BASKETBAL

Kadetky Slovanu U17 oslabené nemocemi a zraněními hostily BA Sparta Praha. Díky týmové práci přesto dokázaly zvítězit, ale ve druhé půli již jim evidentně docházely síly. TJ Slovan - BA Sparta 81:60 (27:14, 27:12, 11:19, 15:15). Body: Stodůlková 27 (1x3), Hrabáková 20, Chlánová 13 (1x3), Natabou 10, Špičková 6, Škvorová 3 a Dědečková 2.

Starší žáci U15 měli na programu poslední dvě utkání základní části soutěže s BK Kladno. V prvním s výsledkem 76:49 (17:15, 12:11, 25:12, 22:11) se poločas hledali a ve druhém hráči na lavičce už dlouho před přestávkou skandovali stovku. Zásluhou hlavně skvělé 2. čtvrtiny se ukazatel skóre zastavil na stavu 117:72 (28:11, 41:17, 27:23, 21:21). V prvním zápase bodovali Šimon Ježek 21 (1x3), Ondra Lukeš 11, David Hajdu a Mirek Málek po 10, Jakub Vašut 9, Radek Pasovský 8, Tomáš Zadina 5 a Jakub Palička 2. Ve druhém se o výrazné vítězství postarali Jakub Vašut 39 (1x3), Šimon Ježek 26 (2x3), Radek Pasovský 12, David Hajdu 11, Ondra Lukeš 9, Jakub Palička 8, Mirek Málek a Tomáš Zadina po 6. Nyní se tým bude připravovat na závěrečné finálové turnaje, z nichž jeden, a to 6. dubna, bude sehrán ve sportovní hale ve Varnsdorfu.

FUTSAL

V závěrečném turnaji DeCe COMPUTERS Extraligy Ústeckého kraje v Rumburku hrálo béčko JK Trans Varnsdorf (24 bodů) pouze vzájemný duel s Vilémovem (28). Vilémovští se výhrou 4:1 (gól béčka dal Fišer) posunuli na bramborovou, tedy čtvrtou pozici. Krajskou ligu vyhrál prvně nováček soutěže Želenice (48 bodů) před Jílovým (44) a Rumburkem (40). Čtvrtý skončil zmiňovaný Vilémov, páté Turbo Děčín a varnsdorfským futsalistům připadlo šesté místo mezi jedenácti týmy soutěže.

STOLNÍ TENIS

Béčko Slovanu našlo v okresním přeboru přemožitele až v 15. kole soutěže, kdy odešlo poraženo v herně SKST Děčín C 12:6. Pak však vyprovodilo Malou Veleň jasným výsledkem 17:1. Průběžně mu po 16. kolech patřila vedoucí příčka tabulky při rovnosti bodů s SKST Děčín D. Mělo však šest kol před koncem soutěže k dobru neodehraný zápas s Filipovem B.