Sportlife Cup 2013 firem severu v Rumburku

3. 7. 2013 - Ing. Lukáš Vébr
Tým MěÚ Varnsdorf vybojoval na sportovních hrách firem 3. místo.

V sobotu 29. června se ve sportovním a rekreačním areálu koupaliště v Rumburku konal 2. ročník sportovních her Sportlife Cup 2013 firem severu, kterého se zúčastnilo 5 družstev. Proti loňskému 1. ročníku, kdy se klání zúčastnily 4 firmy, přibylo letos jen družstvo města Varnsdorf (Městský úřad Varnsdorf), sestávající z 8 žen a 4 mužů. Soutěžilo se ve 12 disciplínách - 8 individuálních a  4 týmových. Všech účastníků bylo bezmála 200, a protože zástupců Varnsdorfu bylo jen 12, obsadili pouze 7 individuálních a 1 kolektivní disciplínu. Přesto v konečném výčtu byl jejich celkový výsledek velmi dobrý, z 54 rozdělených medailí jich získali 14. Bodové ohodnocení, které rozhodovalo o konečném umístění družstev, bylo vyšší u kolektivních a nižší u individuálních sportů, a tedy logicky znevýhodňovalo malou varnsdorfskou výpravu. Přesto 3. místo se ziskem 46 bodů bylo vynikající, a to zejména v porovnání s ostatními výpravami, které byly několikanásobně početnější než malé varnsdorfské družstvo. Za zmínku ještě stojí fakt, že po většinu soutěžního dne se Varnsdorf držel statečně na 2. místě a až v samém závěru klesl na konečné 3. místo se ztrátou pouhých 4 bodů za firmu Benteler, na 1. místě od začátku do konce figuroval bezkonkurenční TOS Varnsdorf, na 4. místě se potom umístila firma TRATEC z Velkého Šenova a na posledním, tedy 5. místě, firma STAP Vilémov. Při konečném vyhlašování celkových výsledků byla první 3 místa odměněna krásnými poháry.

Sportovní hry se konaly za příznivého počasí, atmosféra byla celý den velmi dobrá, organizace této značně složité akce byla majiteli a zaměstnanci sportovního areálu Sportlife Rumburk obdivuhodně profesionálně zvládnuta. Z nadšení, které ze všech soutěžících vyzařovalo, bylo zřejmé, že se příští rok opět zúčastní a na soupeření se těší.

Výsledky soutěžících za město Varnsdorf: Jitka Hanousková: horská kola - 1. místo, squash - 1. místo, Tomáš Franěk: badminton - 1. místo, stolní tenis - 1. místo, Renata Riedlová: badminton - 1. místo, Anna Nechvílová: horská kola - 2. místo, šipky - 2. místo, Šárka Borovičková: bowling - 2. místo, Jarmila Jägermanová: horská kola - 3. místo, stolní tenis - 3. místo, Milan Hanousek: badminton - 3. místo, squash - 3. místo, Marcela Čelková: badminton - 3. místo, Jana Puschová: squash - 3. místo.