Rychlý Matějkův gól hokejistům výhru nepřinesl

12. 11. 2015 - Jan Louka, DiS.
Druhé domácí utkání Krajské ligy mužů Libereckého kraje odehráli varnsdorfští hokejisté 8. listopadu 2015 s týmem HC Frýdlant.

Domácí do utkání doslova vlétli a z prvního útoku otevřeli skóre zápasu. A v nastoleném tempu pokračovali celou první třetinu, kterou s přehledem vyhráli 3:1. Ve druhé třetině hosté evidentně přidali na  tempu i důrazu v osobních soubojích. Hra se vyrovnala, ale vstřelit branku se povedlo jen frýdlantským, i když na straně domácích bylo také několik slibných šancí. Hra se přiostřila a na ledě proběhlo několik výměn názorů a strkanic včetně boxerské vložky. Do kabin se odcházelo za stavu 3:2 pro domácí.

Do třetí třetiny vlétli hosté a varnsdorfské hráče začali přehrávat. Ti se snažili ubránit výsledek i za cenu faulů. Následovalo vyloučení a hosté trestali – vyrovnali na 3:3. V poslední desetiminutovce frýdlantští opanovali hru a přidali další branku na 3:4. Domácí se snažili alespoň o vyrovnání. Vše zaměřili na útok, ale po ztrátě puku v útočné třetině hostů, frýdlantští z rychlého protiútok, tři na jednoho, pojistili své vítězství. Domácím evidentně došly síly a rozhodčí zvládli nervózní závěr bez dalších malérů.

Diváci viděli zajímavé, dramatické utkání, které sledovali z nových tribun. Za bouřlivou podporu během zápasu hráči divákům před odchodem do kabin poděkovali. Škoda, že průběh zápasu ovlivnily nepřesné výroky rozhodčích.

HC TS Varnsdorf – HC Frýdlant 3:5 (3:1,0:1,0:3)

Góly: 1. Matějka (Laakso), 12. Bafia (Oplt), 19. Falta (Laakso) – 17.  Mikan (Peřina Jiří), 35. Peřina Jiří (Potocký), 44. Pešek (Kotrč), 54. Čejka Jan, 58. Peřina Jiří.
Střely na branku: 25:50