Mladý basketbal

2. 11. 2012 - Jan Louka, DiS.
Naplno jsou rozehrané nejen basketbalové soutěže mužů, ale i mládežnických družstev. Jak si vedly celky TJ Slovan Varnsdorf, uvádíme ve stručném výběru.

Naplno jsou rozehrané nejen basketbalové soutěže mužů, ale i mládežnických družstev. Jak si vedly celky TJ Slovan Varnsdorf, uvádíme ve stručném výběru.
Kadetky U17 si po třech úvodních porážkách poradily s BC Kolín 83:66 (17:13, 25:15, 24:14, 17:24). Body Stodůlková 30, Natabou 11, Martinovská s Maternovou po 10, Hrabáková 8, Špičková 6, Škvorová 4 a Chlánová s Chvojanovou po 2. Dále deklasovaly Basket PORG Praha 104:37 (25:10, 23:15, 22:7, 34:5) zásluhou bodů Natabou 22, Martinovské 20, Stodůlkové 16, Hrabákové 15, Chvojanové 9, Špičkové 7, V. Venclové 6, Škvorové 4, Maternové 3 a Chlánové 2.
Žáci Slovanu U15 prohráli s BC Benešov 62:67 (body Pasovský 20, Ježek 12, Palička 9, Zadina 7, Lukeš 6, Vašut, Hajdu po 4) a 53:85 (body Lukeš 20, Pasovský 10, Němec 6, Hajdu 5, Málek a Ježek po 4, Zadina s Vašutem po 2). Trenér Adam Cedrich: „Na úvod sezony nás čekal silný Benešov, ale družstvo posílené Ondrou Lukešem a Mírou Málkem zahájilo precizně v obraně i v útoku (první čtvrtina i přes výškový handicap 20:18). Pak jsme polevili v obraně a bylo z toho manko 4 bodů po půli. Se soupeřem jsme dále drželi krok, neumožnil nám však průniky, museli jsme tedy střílet z pole a nakonec na výhru nedosáhli. Ve druhém zápase po vyrovnané půli 36:40 přestala fungovat obrana, nedařila se tolik střelba a chyby začali hráči nahrazovat fauly. Přes vysokou porážku nic nevzdáváme a orientujeme se na příští zápasy 10. 11. v Berouně.“
Starší minižáci na úvod sezony dvakrát těžce prohráli v Litoměřicích s BK Slavoj. Poté doma nestačili na BA Roudnice po výsledcích 32:90, 23:78 a v prostředí BK Baník Most odešli poraženi 69:23 a 115:27.
Výsledky nejmladšího minižactva: Slavoj Litoměřice - Slovan 76:12 (28:0, 18:6, 22:4, 8:2). Body: Petrla 6, Bachmanová 4, Kalivoda 2. Slovan - Sluneta Ústí nad Labem 14:60 (4:12, 4:17, 0:14, 6:17). Body: Gerhát 6, Hejduk 4, Effler a Petrla po 2.