Loučení s halou

27. 3. 2013 -
Ohlédnutí za atletickými výkony uplynulé zimy.

Na úvod vysvětlení, nejde o varnsdorfskou sportovní halu, která se nebourá, ani nepřestavuje. Varnsdorfští atleti se loučí s atletickou halou v Jablonci, či spíše s letošní halovou sezonou. Od ledna do března se účastnili všech krajských přeborů Libereckého kraje a v rámci tréninku mnoha atletických střed. Zejména pro začínající mládež to byla mnohdy první příležitost závodit a utkat se s kvalitní konkurencí. Bohužel, letošní zima přála více než kdy jindy spíše nemocem než zdravému pohybu. V krajských přeborech uspěl medailově pouze Petr Hájek. Jako čerstvý dorostenec dosáhl bronzu v běhu na 800 m časem 2:16,54. Ostatní aktivní závodnice a závodníci paběrkovali v pořadí do desátých míst s výkony většinou horšími, než byla jejich osobní maxima. Výjimky tvořili Pavel Vodička (3 000 m muži 9:51,7 a 4. místo), Simona Marcziová (60 m st. žákyně 8,84., 7.místo), David Linhart (150 m ml. žáci 22,97, 5. místo) a Pavel Herman (150 m st. žáci 20,60, 7. místo).
Teprve jablonecká Velikonoční hala přinesla varnsdorfské atletice zlatou pozici. Ve čtyřboji nejmladšího žactva (60 m, dálka, hod medicimbalem 1 kg, 300 m) porazil svých 25 soupeřů nadějný Jakub Zajíček celkovým bodovým zápisem 944 b. Ve stejné kategorii i disciplíně si velmi dobře vedla také atletická novicka Anička Dubovecká, která ve své premiéře obsadila v konkurenci 35 startujících 9. místo ziskem 1007 bodů. V běhu starších žáků se 3. místem blýskl Pavel Herman, když 300 m zaběhl v čase 42,51.
Naše atletická mládež se těší na neomezené prostory stadionu V Kotlině. Při té příležitosti děkuje výběrové komisi za dodavatele, který dokázal vybudovat dráhu s boulemi. Nikdo v celé republice se nemůže podobným sportovištěm pochlubit. Samozřejmě, že zveme všechny atletické nadšence na prohlídku této atrakce.